برادران، مسئول گالری پردیس ملت در گفت‌وگو با خبرنگار تجسمی‌ هنرآنلاین درباره افتتاح این نمایشگاه گفت: مراسم افتتاح نمایشگاه عکس‌های محمود کلاری با عنوان "خیابان انقلاب"، سه شنبه 10بهمن ماه همزمان با ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) و آغاز جشن‌های انقلاب، با حضور چهره‌های مطرح سینمای ایران در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. این مراسم با حضور محمدرضا جعفری جلوه، گلاب آدینه، علی معلم، علیرضا گلپایگانی، محمدرضا اصلانی، فرهاد ورهرام، امیر اسفندیاری، مرجان اشرفی زاده، فرناز قیصری پور، شهروز توکلی، سیدهادی منبتی و مازیار رضاخانی در پردیس سینما گالری ملت افتتاح شد.

او در ادامه گفت: در این نمایشگاه 40 اثر 70*100 عکس‌های ماندگار زمستان 57 از این هنرمند رونمایی شد. این در حالیست که به گفته برادران 3 سال پیش نیز نمایشگاه عکس‌های "خیابان انقلاب"، از این هنرمند در پردیس سینمایی ملت برگزار شد که در آن از حدود 100 تا 110 عکس از بهمن سال 57 که در خیابان انقلاب گرفته شده بود، رونمایی شد.

محمود کلاری در خصوص خاطرات و نحوه جمع آوری این آثار می‌گوید: در زمستان پر تلاطم سال57 برای همراه شدن با تحولات پایتخت و گرفتن نبض انقلاب از مسیر بهارستان، شهدا، امام حسین و میدان فردوسی خود را به دانشگاه تهران می‌رساندم و از آنجا همراه با سیل جمعیت تا میدان آزادی کشیده می‌شدم. رویارویی من با وقایع آن روزها در همین مسیر اتفاق افتاده است، مسیری که انگار از یک راهروی تاریخی به نام خیابان انقلاب گذشته است.

محمود کلاری متولد 1320 در تهران است که در سنین جوانی به عکاسی علاقه‌مند می‌شود. او عکاسی را به دلیل فراهم آوردن امکان توجه به آدم‌ها انتخاب کرده است. واقعه‌نگاری از ویژگی آثار این نمایشگاه است که جزو اولین عکس‌های وی در این زمینه است.

این نمایشگاه تا 22 بهمن همه روزه از ساعت 11تا 21در محل پردیس سینما گالری ملت واقع در خیابان ولیعصر ابتدای نیایش میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/31/34