به گزارش هنرآنلاین؛ ایرج محمدی، شیرین حاجی‌کریملو و رضا قره‌باغی هنرمندانی هستند که انتخاب آثار بخش مجسمه این دوره از جشنواره تجسمی فجر را بر عهده دارند.

پریسا خضابی؛ دبیر بخش مجسمه پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر با اعلام این خبر گفت: برای انتخاب و داوری آثار در دو مرحله کار را انجام می‌دهیم که مرحله نخست خود در دو مرحله صورت می‌گیرد. به این ترتیب که ابتدا بر اساس تصویری که شرکت‌کنندگان ارسال کرده‌اند، آثار را انتخاب می‌کنیم و در مرحله بعد مجسمه‌سازان باید کار را تحویل دهند و با مشاهده اثر به صورت نهایی آثار را برای حضور در جشنواره انتخاب کنیم. چرا که در تصویر دو بعدی، نمی‌توان به طور قطعی درباره یک کار سه بعدی و کیفیت آن نظر داد. در مرحه بعد هم میان آثار راه یافته به جشنواره در نشستی داوری صورت می‌گیرد.

این مجسمه‌ساز با بیان اینکه که در زمینه معرفی شورای انتخاب و داوران، تلاش شده تا افراد متفاوتی نسبت به سال‌های قبل حضور داشته باشند؛ گفت: امسال افراد متفاوتی را انتخاب کردیم، چرا که وقتی داوری‌ها شکل ثابت پیدا می‌کنند، انتخاب آثار و برندگان تکراری می‌شوند. بنابراین در انتخاب داوران این موضوع را در نظر گرفتیم.

رشته مجسمه‌سازی پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با موضوع "وحدت" برگزار می‌شود که هر هنرمند می‌تواند حداکثر سه اثر به این جشنواره ارائه کند. شرکت کنندگان این بخش نیز باید طبق قوانین اعلام شده در فرم ثبت نام سایت، تصاویر آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

هنرمندان برای شرکت در پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانند آثار خود را تا 15دی ماه سال جاری از طریق سایت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ارسال کنند.

پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیک، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، پوستر، عکاسی و کاریکاتور و بخش مقالات علمی از 14 بهمن تا 12 اسفندماه سال جاری؛ به دبیرکلی سیدعباس میرهاشمی از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در تهران و استان‌ها برگزار خواهد شد.