به گزارش هنرآنلاین ‌این کتاب بانگاهی جامع به این هنر و با نظارت و مقدمه ای از "آیدین آغداشلو" و "ابراهیم حقیقی" تدوین شده است.

محمد اردلانی و ارش تنهایی کارهای پژوهش و تالیف کتاب "تاریخ یکصد سال گرافیک معاصر ایران" را انجام می‌دهند و در حال حاضر فصل اول دفتر اول این کتاب که شامل طراحی جلد، بیلبوردها، لگو و آثار گرافیکی است آماده شده است. کتاب اول در دو جلد و در قالب 200 تا 300 صفحه تدوین شده که شامل نگاه تاریخی با عنوان "روند طراحی پوستر در ایران" و نگاه هنرمند محور با عنوان "معرفی هنرمندان طراح پوستر ایران" است.

فصل دوم این کتاب نیز طی فراخوانی که برای گردآوری آثار پوستر از هنرمندان،ارگان ها و همه سازمان ها و نهادهایی که اقدام به تهیه وانتشار پوستر کرده اند،منتشر شده تهیه می شود .

علاوه بر این نمایشگاهی در اوایل سال آینده(92) از 100 تا 150 اثر منتخب از میان پوستر ارسالی در موزه هنرهای معاصر و یا خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

فصل تاریخی این کتاب،کاری پژوهشی درزمینه گرافیک سنتی ایران از قبل از قاجار تا امروز است.ضمن اینکه به نحوه شکل گیری هنر طراحی پوستر قبل و بعد از انقلاب اسلامی نیز پرداخته می شود.این کتاب قرار است اردیبهشت 1392 منتشر شود.

انتهای پیام/31