به گزارش هنرآنلاین، در "کوچه برلن" یاسمین سینایی، تم اصلی "عروس" است و در آن شش مجسمه در ابعاد بسیار بزرگ (تقریبا هم قد انسان ها) ارابه شده اند که از سه میلیون و 800 هزار تومان تا پنج میلیون و 500 هزار تومان قیمت داشتند و همگی در هفته نخست این نمایشگاه به فروش رسیدند .

این چهاردهمین نمایشگاه انفرادی سینایی مجسمه ساز محسوب می شود،او در فاصله سال های 1378 تا 1387 در ایران و کشورهایی نظیر پرتقال ،امارات و قطر نمایشگاه های درخور توجهی برپا کرده است که در این میان نمایشگاههای موضوعی جذابی نظیر "آوازهای سکوت"،"سایه ها"،"عاشقانه ها" ،"اسرار حوا" و "زنان عاشق" بسیار مورد توجه قرار گرفت . اینک "کوچه برلن" سینایی در گالری سیحون همچنان رویکرد زنانه این مجسمه ساز صاحب سبک را تثبیت نموده است؛زنان او عین اینکه عروس هستند همچنان غمگین اند و این اندوه درونی را در چشمانشان بازتاب می دهند،زنانی که با تکنیک منحصر به فرد "سینایی" و "پاپیه ماشه"خاص او لباس های فاخر و آرایش های طنازانه دارند اما تقریبا هیچ یک از آنها سرخوش و شادان به نظر نمی رسند .

یاسمین سینایی این نمایشگاه را در نوشتار بروشور نمایشگاهش به چهار فصل "کوچه برلن" ،عروس ،عروسک و هنرمند تقسیم کرده است و در هریک از آنها نگاه نوستالژیک و گاه حتی تراژیک خود را به مقوله عروس شدن بازتاب داده که در این میان حتی از نقد لباس عروس های موجود در ایران و عدم وجود "لباس عروس های ایرانی " نیز غافل نمانده است.

"کوچه برلن" را "ویدئو آرت " ساخته "مسیح پارسایی" همراهی می کند که فرزند یاسمین سینایی ست و سه سالی ست در مجارستان در رشته فیلمسازی تحصیل می کند .

این نمایشگاه تا اول آذر (غیر از دوشنبه ) در گالری سیحون دایر است و علاقمندان می توانند از 11 صبح تا 7 بعد از ظهر از این آثار دیدن نمایند . گالری سیحون در خیابان وزراء ،کوچه چهارم،پلاک 11 واقع است .

انتهای پیام/31