احمد خلیلی فر، دبیر یادواره بصیرت به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: با توجه به استقبال هنرمندان، مهلت ارسال آثار به بخش تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت را تا پنجم ‌آذرماه تمدید کرده‌ایم.

وی در این باره افزود: متاسفانه بسیاری از هنرمندان خیلی دیر تصمیم به شرکت در همایش یا جشنواره‌ها را می‌گیرند از این رو طبق تماس‌هایی که هنرمندان به دبیرخانه داشته‌‌اند تقاضا کردند تا زمان تحویل آثار را تمدید کنیم به همین دلیل طبق صحبتی که با دبیران بخش‌های مختلف داشتیم تصمیم بر این شد که مهلت ارسال آثار تا پنجم آذرماه ادامه پیدا کند.

خلیلی فر با اشاره به استقبال خوب از جشنواره بصیرت گفت: با توجه به تجربه‌ای که در برگزاری جشنواره‌های مختلف دارم هنرمندان بسیاری در ساعات پایانی مهلت تعیین شده آثارشان را ارسال می‌کنند به همین دلیل تا زمانی که سایت برای تحویل آثار بسته نشود نمی توانیم آماردقیقی از تعداد شرکت کنندگان اعلام کنیم.

دبیر یادواره بصیرت درباره سایر تصمیمات شورای سیاستگذاری اظهار کرد: در جلساتی که تا به امروز برگزار شده است داوران بخش نقاشی انتخاب شده اند که بر این اساس احمد وکیلی، دکتر حسینی راد و استاد کفشچیان مقدم به عنوان داوران بخش نقاشی انتخاب شده اند اما هنوز داوران رشته‌های دیگر انتخاب نشده‌اند.

وی گفت: طبق تصمیماتی که گرفته شده قصد داریم ورک شاپ نقاشی را به طور جدی دنبال کنیم. همچنین برگزاری ورک شاپ در رشته‌های تصویرسازی و کاریکاتور هم بررسی شد که متاسفانه به دلیل وجود محدودیت‌های مالی احتمال برگزاری آن ضعیف است.

این هنرمند نقاش درباره ویژگی‌های مورد نظر برای انتخاب آثار در بخش نمایشگاهی اظهار کرد: ارتباط اثر با موضوع، بیان شیوا و شفاف موضوع، ایجاد ارتباط با مخاطب و ساختار هنری قوی ویژگی‌هایی است که برای انتخاب آثار در نظر می گیریم.

خلیلی فر در پایان گفت: در جشنواره امسال داوران برای انتخاب آثار حساسیت بسیار دارند به همین دلیل ترجیح می دهیم که تعداد آثار کم باشد اا قوی و قابل دفاع باشد در حقیقت کیفیت را بر کمیت ترجیح می دهیم.

نمایشگاه تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت در رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، پوستر و کاریکاتور برگزاری می شود.

هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه تجسمی یادواره بصیرت می توانند آثار خود را در رشته‌های نقاشی، پوستر، تصویرسازی و کاریکاتور با موضوع بصیرت از طریق سایت www.civa.ir به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند.

دبیر نمایشگاه تجسمی دومین یادواره هنری بصیرت احمد خلیلی فر است و اصغر کفشچیان مقدم، بهرام کلهرنیا، محمد خزایی و بهمن عبدی به ترتیب دبیران رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، پوستر و کاریکاتور جشنواره هستند و مسعود زنده روح کرمانی مدیریت اجرایی نمایشگاه را بر عهده دارد.

هنرمندان در رشته‌های نقاشی و پوستر می توانند حداکثر 5 اثر و در رشته‌های تصویرسازی و کاریکاتور به ترتیب می توانند حداکثر هفت و شش اثر به دبیرخانه نمایشگاه بفرستند.

از بین آثاری که به دبیرخانه نمایشگاه می رسد پس از ارزیابی آثار منتخب توسط هیات انتخاب به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/31/34