به گزارش هنرآنلاین؛ هشتمین سه سالانه بین المللی پوسترترناوا از روز 19 آبان ماه در اسلواکی آغازشد. در این سه سالانه هنرمندان 33 کشور جهان ازجمله ایران با 1240 اثر در این رقابت شرکت داشتند وهیات داوران پس ازداوری آثار، "جایزه ویژه" و لوح افتخارسه سالانه را برای طراحی پوستر "تئاتر همزاد" به مهدی مهدیان اهداء کرد.

مهدیان در هشتمین سه سالانه بین المللی پوسترترناوا در بخش حرفه ای های این رقابت با چهار اثر حضور داشت. در یک سال گذشته این سومین جایزه جهانی است که پس از جوایز دوسالانه های ورشو و تایوان، به مهدیان اهداء می شود.

مهدی مهدیان متولد 1358 است، او درسال 1373 وارد رشته گرافیک درهنرستان هنرهای تجسمی مالک اشترشد، سپس تحصیلات خود را دردانشگاه هنر تهران درهمان رشته ادامه داد.

وی کارشناس ارشد گرافیک است و علاوه بر طراحی و تدریس دراستودیوی شخصی‌اش، مدرس طراحی گرافیک در دانشکده‌های هنری تهران نیزاست.

مهدیان که در کارنامه خود دبیری و مدیریت هنری چندین دوسالانه و رویداد بین‌المللی را دارد، در دهها دوسالانه و نمایشگاه بین‌المللی در کشورهای؛ ایران، فرانسه، اکراین، چین، مکزیک، فنلاند، چک، لهستان، ژاپن، آمریکا، تایوان، بلژیک، اسلواکی، بولیوی، روسیه و... حضور داشته و آثار او در بسیاری از موزه‌ها و مجموعه‌های معتبر دنیا ارائه و ثبت شده است.

هشتمین سه سالانه جهانی پوستر ترناوا 19 آبان در شهرترناوا در اسلواکی افتتاح شد و تا 15 بهمن 1391 برپا خواهد بود.