به گزارش خبرنگار تجسمی هنرآنلاین بهروز دارش، هنرمند مجسمه‌ساز در این باره گفت: لوکا مارووینو هنرمند ایتالیایی برنده چندین جایزه جهانی است و در سمپوزیوم اول مجسمه‌سازی ایران نیز کارهایش دیده شده است. این مجسمه‌ساز از جمله هنرمندانی است که با سنگ خوب کار می‌کند و مهارت‌هایی که دارد برای برپایی یک کارگاه به تنهایی کافی است.

ابتکار اصلی برگزاری این کارگاه از سوی خانم آریا اقبال مدیر گالری آریا بود. در واقع آموزشگاه هنرهای تجسمی آریا با همکاری کارخانه "سبا سنگ" و حمایت سازمان زیباسازی از این هنرمند مجسمه‌ساز برای برگزاری کارگاه آموزشی مجسمه‌سازی با سنگ دعوت کرد تا با همکاری ایشان، هنرمندان و هنرآموزان مجسمه‌ساز بتوانند برای اولین بار در فضای آزاد کارگاهی به خلق مجسمه‌های سنگی بپردازند.

این کارگاه در 12 روز و 100 ساعت آموزشی در کارخانه "سبا سنگ" درشمس آباد حوالی فرودگاه امام خمینی (ره) دایر خواهد بود و درپایان دوره به انتخاب لوکا و بهروزدارش به دو هنرمند برگزیده لوح تقدیر و سکه بهار آزادی اهدا می‌شود.

لوکا مارووینو هنرمند ستایش شده جهانی، برنده سه جایزه درسمپوزیوم‌های کره جنوبی، فرانسه و تهران است. او همچنین درکشورهای لهستان وآلمان، انگلستان و فرانسه دارای نمایشگاه انفرادی مجسمه بوده واینک استاد دانشگاه هنرهای زیبای کارارا و مدرس تخصصی مجسمه‌سازی با سنگ است .

اهمیت این رویداد در این است که،تجربه مجسمه سازی با سنگ، موانع بسیاری را برسر راه هنرمند قرارمی‌دهد. دستیابی به قله‌های سنگی مورد نظرهنرمند، دشواری حمل ونقل، تقبل هزینه‌های گزاف، برخورداری ازفضای کارگاهی مناسب و تجهیزات لازم ازجمله این موانع هستند.

با برپایی این کارگاه مبتکرانه ازسوی گالری آریا درفضای آزاد کارخانه سبا سنگ این امیدواری بیشترمی‌شود تا درکنارمتریال‌هایی چون برنز،خمیر کاغذ ...سنگ که تکنیکی بسیار رواج یافته درمجسمه سازی دنیاست به تجربه مجسمه‌سازان جوان ایرانی نیزدر آید و با همکاری نهادهایی نظیرسازمان زیباسازی شهرداری تهران زمینه های استفاده از مجسمه های سنگی در مبلمان شهری فراهم شود .

هنرمندان حاضردراین کارگاه آموزشی صبح هرروز با حضور درمکان آموزشگاه هنرهای تجسمی (گالری آریا) به محل کارخانه "سبا سنگ" راهی می شوند .

انتهای پیام/31