به گزارش هنرآنلاین،این برنامه اختصاص به پاسداشت یک عمر تلاش صادقانه و خالصانه هاشم هاشم نژاد در راه اعتلای هنر معماری ایران خواهد داشت.

هاشم نژاد متولد 1321 در شیراز و دارای مدرک دکترای معماری از دانشگاه فلورانس ایتالیا و فوق لیسانس از دانشگاه شهید بهشتی است وی از بنیانگذران دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت و دارای سوابق علمی و عملی فراوانی در حوزه معماری است.

همچنین از جمله فعالیت ها و موفقیت های این استاد برجسته حوزه معماری می توان به برنده اول مسابقه معماری مجموعه فرهنگی شهر کتاب در عباس آباد، لوح تقدیر به مناسبت استاد سرافراز معماری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران (روز معمار)، طرح پژوهشی اقتصاد و معماری، معاونت پژوهشی دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ بیش از 40 مقاله متعدد در زمینه های مختلف معماری و شهرسازی و طراحی شهری در سمینارها و سخنرانی‌ها یا در مجلات علمی پژوهشی، طرح پژوهشی آثار معماری معاصر، طرح پژوهشی آثار معماری معاصر سانتیاگو کالاتراوا اشاره کرد.

باشگاه معماری تهران عنوان برنامه ای است که از سوی فرهنگ سرای ارسباران اجرا و تلاش می کند تا به برگزاری نشست های تخصصی، برپایی بزرگداشت های مفاخر معماری ایران و نقد فضاهای مختلف از منظر معماری با حضور متخصصان و فعالان معماری بپردازد.

علاقه‌مندان برای شرکت و عضویت در باشگاه معماری به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا مراجعه یا با شماره های 20-22872818 تماس بگیرند.

انتهای پیام/31/34