به گزارش هنرآنلاین، دکتر بهمن کاظمی که برپا کننده‌ این نمایشگاه است درباره‌ محوریت اصلی موضوع این نمایشگاه گفت:این نمایشگاه حضور اقوام مختلف ایرانی را که سال‌هاست در کنار هم گرد آمده‌اند و موسیقی قومیت‌های اصیل ایرانی را که ریشه در دوران باستان دارند را نمایش می‌دهد.

وی افزود: این نمایشگاه با محوریت کاربردی پوشاک اقوام ایرانی که در حال حاضر اولویت اصلی برنامه‌های مرکز نقش جهان است، برگزار می‌شود. در آینده نیز با توجه به پتانسیل‌های موجود، کارگاه‌های مرتبطی را در این مرکز برگزار خواهیم کرد.

دکتر کاظمی درباره ی انگیزه اصلی برپایی نمایشگاه عکس« ایران من» گفت:انگیزه ی اصلی برپایی این نمایشگاه، نشان دادن پوشش‌های قومی مردم ایران است که بر سر سفره‌های مختلف گرد هم آمده اند. همچنین هدف دیگر برپایی این نمایشگاه آشنایی با فرهنگ و خرده فرهنگ‌های مختلف کشور است که همگی در هویت ایرانی اشتراک دارند.

او در ادامه افزود: عکس‌های موجود در این نمایشگاه بخش کوچکی از چهل هزار قطعه عکس و سه هزار قطعه فیلمی است که بین سال‌های 1375 تا 1378، زمانی که در بین قومیت‌های مختلف ایرانی حضور داشتم و با آنها زندگی می‌کردم، عکاسی شده است. در میان این عکس‌ها موضوعاتی از قبیل: موسیقی‌های اقوام، کارآواها، موسیقی حماسی، موسیقی مذهبی، موسیقی شادمانه یا پایکوبی‌ها، لالایی ها، موسیقی‌های آیینی و گونه‌های دیگری که شامل موسیقی‌های باستانی است، گنجانده شده است.کاظمی همچنین از افتتاح نمایشگاه‌های مشابهی در کشورهای گرجستان، ایتالیا و ترکیه در آینده خبر داد.

این نمایشگاه، بیستم مهر ماه ساعت 17 در نگارخانه ی مرکز هنرپژوهی نقش جهان، افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/31/34