جاسم غضبانپور هنرمند عکاس در گفت و گو با خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: درحال حاضر چندین جلد کتاب آماده به چاپ دارم که منتظرم مراحل فنی این کار انجام شود.

وی ادامه داد: مجموعه دوجلدی که دردست دارم مراحل فنی خود را طی می‌کند. این کتاب به نام "یادگاری‌های همسایه" منتشر می‌شود و به دیوارنوشته‌های سربازان ایرانی و عراقی در زمان جنگ 8ساله ایران وعراق اختصاص یافته است.

غضبانپور افزود: این کتاب دست نوشته‌های سربازانی است که بر روی دیوارهای شهر یادگاری نوشته‌اند.

جاسم غضبانپور متولد 1342خرمشهر است. وی تحصیلات ابتدایی را تا دوره متوسطه در خرمشهر گذرانده است و مدرک کارشناسی عکاسی از دانشگاه هنر دارد.

جاسم غضبانپور که در روستایی در میان خرمشهر و شلمچه به دنیا آمده، عکاسی را آن‌طور که خودش می‌گوید به صورت تجربی و در کارگاهی کوچک در خرمشهر آغاز کرده است. با آغاز جنگ او یکی از عکاسانی شد که بیشترین عکس‌ها را از این دوران به ثبت رسانید.

پایان جنگ آغاز کار او بود تا او با عکاسی از آزادگان که رقم آن به بیش از 6 هزار فریم می‌رسد، رکوردی در این زمینه برای خود به ثبت برساند. از این عکاس با عنوان "عکاس معماری" نیز یاد می‌شود.

از سال 65 تا امروز به صورت متمرکز و یا جسته‌گریخته عکاسی باغ‌های ایرانی را در کنار کارهای دیگرش پیگیری کرده است و تاکنون کتاب‌های بسیاری را به چاپ رسانده و این روزها منتظر است تا کتاب‌های جدید دیگری را روانه بازار نشر کند.

انتهای پیام/32/31