به گزارش هنرآنلاین،به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نخستین جایزه جهانی بیداری که توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد، ۴۵۰ اثر به روی دیوارهای موزه هنر امام علی (ع) به روی دیوار خواهد رفت.

در میان این آثار ۱۹۹ اثر کاریکاتور، ۱۴۷ اثر در بخش پوستر و ۱۰۴ عکس دیده خواهد شد که شامل سه بخش است. بخش اول: بخش مسابقه؛ بخش دوم: بخش استادان و هنرمندان خارج از مسابقه و بخش سوم: میهمانان خارجی. نکته مهم این نمایشگاه نمایش آثار سه هنرمند بسیار مطرح خارجی است که در بخش خارج از مسابقه به روی دیوار خواهد رفت. آثار هیکادی دمیرچی ترکیه‌ای، پکا لوری از فنلاند و چارلز ماویان دیویس از آمریکا سه هنرمندی هستند که آثار آنها در موزه امام علی (ع) به نمایش در خواهد آمد.

جایزه جهانی بیداری در سه رشته کاریکاتور، پوستر و عکاسی در سال جاری برگزاری می‌شود که در هر رشته ۶ جایزه اهدا خواهد شد. جوایز در هر رشته شامل جایزه بزرگ و ۵ اثر برگزیده است که جایزه بزرگ شامل تندیس زرین، لوح افتخار و مبلغ ۱۰ هزار یورو است و به پنج اثر برگزیده درهر رشته نیز لوح تقدیر به همراه ۲۵۰۰ یورو اهدا می‌شود.

انتهای پیام/31/32