به گزارش هنرآنلاین به نقل از دبیرخانه دائمی مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی از بین نزدیک به ۱۵۰۰ اثر رسیده به این دبیرخانه از ۳۴۵ عکاس، ۷۷۰ اثر در بخش آزاد و ۳۳۱ اثر در بخش ویژه که با موضوع سبزه هفت سین برگزار شده بود، مورد داوری نهایی قرار گرفتند و از این بین در مجموع ۳۸ اثر به نمایشگاه راه یافتند.

بر اساس این گزارش در این جلسه داوری که روز شنبه مورخ ۱۶ اردیبهشت ماه، در محل دفتر سایت لقمه برگزار شد. هیئت داوران متشکل از فرزاد هاشمی، محمد مهدی رحیمیان و حسن غفاری و محمدصالح حجت الاسلامی دبیر مسابقه حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، در پایان یک رقابت بسیار نزدیک و نفس‌گیر از میان آثار راه یافته به این مرحله، عکس‌هایی از «جمشید فرجوند فردا» از بیجار، «حمیدرضا بازرگانی» از زنجان، بدون رتبه و به طور مشترک، به عنوان آثار برتر بخش آزاد که با نگاهی عمومی به سفره هفت سین می‌پرداخت، انتخاب شدند.

بنابراین به هر کدام از این آثار مبلغ ۵ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه یک لوح تقدیر تعلق خواهد گرفت.

از سویی دیگر آثاری از «جواد عسکراوغلی» از ارومیه و «امیر عنایتی» جایزه نقدی ۳ میلیون ریالی بخش ویژه این دوره از مسابقه که به طور تخصصی‌تر به سبزه هفت سین توجه داشت را از آن خود کردند.

این گزارش حاکی است که در نهایت، از میان ۱۱۰۱ اثر داوری شده که حاصل تلاش ۲۱۸ عکاس بود، ۳۸ عکس از ۲۶ عکاس به نمایشگاه راه یافتند که به عکس‌های برتر جوایز نقدی و سایر عکس‌ها مبلغ پانصدهزار ریال حق‌التصویر تعلق خواهد گرفت و برای تمامی هنرمندان گواهی شرکت صادر خواهد شد.

اسامی هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا کرده‌اند به همراه تعداد آثارشان عبارتند از: «جمشید فرجوند فردا»، «جابر غلامی» و «سید رضا مهری» هر کدام با سه عکس، «حمید بازرگانی»، «جواد عسکر اوغلی»، «ببی منور پروانه حسینی»، «مهدی حاجیوند»، «داوود کهن ترابی» و «اسحاق آقایی» هر کدام با دو عکس، «طاهره عابدی»، «افسانه سلیمانی»، «علیرضا اسدپور»، «میثم امانی»، «حامد ضرابی»، «شادان عظیمی»، «مهدی عقیقی»، «احمد بازماندگان قشمین، «مرضیه حیدری»، «سیدصادق حسینی»، «جاوید خدمتی»، «مهران مافی بردبار»، «محمد حسین نجاران»، «محسن نوروزی‌فرد»، «آرزو رحمانی خراسانی» و «حسین تهوری» هر کدام با یک عکس.

بنابراین گزارش، چهارمین مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت سین با مشارکت موسسه فرهنگی هنری توسعه هنرهای معاصر و سازمان فرهنگی هنری شهرداری (فرهنگسرای رویش) برگزار شده و دبیرخانه این مسابقه تلاش خواهد کرد که نمایشگاه این مسابقه را به زودی برگزار کند و در صورت وقوع تاخیر در این مهم به زودی جوایز نقدی و حق‌التصویر هنرمندان عزیز را پس از دریافت فایل اصلی آثار به حساب ایشان واریز خواهد کرد.

مسابقات فرهنگی هنری سفره‌های ایرانی اسلامی با موضوعات سفره‌های افطاری، سفره‌های حسینی، سفره‌های یلدا و هفت سین توسط سایت لقمه (بخش خصوصی) به طور مجزا و در سطح ملی و هر ساله برگزار می‌شود و هم اکنون چهار سال از عمر خود را سپری کرده و به زودی با برگزاری پنجمین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های افطاری پنج سالگی خود را جشن خواهد گرفت.

انتهای پیام/31/34