به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه تصویرسازی های شاهنامه در موزه اونتاریو کانادا برپاست که تا ۱۳ شهریور ادامه دارد. نمایشگاه تصویرسازی‌های شاهنامه، در برگیرنده تعدادی از آثار هنرمندان ایران از دوران گذشته است که تصاویری از بخشهای مختلف شاهنامه به خصوص شاهنامه شاه طهماسبی است.

تعدادی از آثار این نمایشگاه از دانشگاه مک گیل، موزه هنرهای زیبای مونترال به موزه اونتاریو آورده شده و تعدادی نیز مربوط به گنجینه این موزه است. این تصویرسازی‌ها توسط این مراکز هنری حفظ و نگهداری می‌شوند.

موزه رویال اونتاریو درباره شاهنامه این طور آورده است که «شاهنامه» به عنوان بازتابی شاعرانه از سلطنت، جشن حکومت مشروع، عدالت و حکومت خوب است، در حالی که با ابراز تأسف از سرنوشت ظلم به ماهیت گذرای قدرت و شکوه اشاره می‌کند.

موسسه فرهنگ معاصر (ICC) موزه سلطنتی انتاریو در تورنتو واقع در کشور کانادا، نقشی حیاتی به عنوان مجموعه‌ای از آثار تمدن‌ها و دوره‌های مختلف جهان است. این موسسه با تاسیس موزه، به بررسی تداوم و گسست فرهنگ‌ها و تنوع و گوناگونی دیدگاه‌های مختلف در امتداد این فرهنگ‌ها می‌پردازد. ICC به عنوان یک کاتالیزور برای صحبت‌های عمومی خدمت می‌کند.

پایان پیام/31/34