به گزارش هنرآنلاین، اکبر آرمند معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آیین اختتامیه این جشنواره، با تاکید بر لزوم توجه به راهکارهای فرهنگی پیشگیری از اعتیاد اگفت: مصرف سوء مواد مخدر بر بخش‌های مختلف جامعه تاثیرگذار است و پس از درگیری فرد با این معضل، اعتبارات کلانی برای خنثی‌سازی آن باید هزینه شود.

وی افزود: ارائهٔ راهکارهای فرهنگی بهترین شیوه برای مقابله با این پدیده است و برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌هایی با محوریت آسیب‌های فردی و اجتماعی اعتیاد و آشنا ساختن قشر جوان جامعه با این آسیب‌ها در کاهش اثرات منفی آن بسیار تاثیرگذار است.

آرمند بیان کرد: با توجه به اینکه مواد مخدر و اعتیاد یکی از مهم‌ترین حربه‌های دشمنان اسلام و انقلاب در جنگ نرم محسوب می‌شود اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی گفت: مهندسی فرهنگی در این حوزه و مقایسه وضع موجود و وضع مطلوب و شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها و همچنین تولید اندیشه‌های جدید می‌تواند مسیر مبارزه با این بلای خانمانسوز را هموارتر گرداند.

وی همچنین خواستار تحکیم باورهای دینی در خانواده‌ها به عنوان مهم‌ترین راهکار پیشگیری از اعتیاد شد.

آرمند با اشاره به اقدامات فرهنگی موثر و راهگشا در این حوزه گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، اجرای نمایش‌های مرتبط با موضوع اعتیاد، برپایی نمایشگاه‌های هنری در جهت آگاه‌سازی نسل جوان با معضل اعتیاد می‌تواند در کاهش آسیب‌های این حوزه موثر باشد.

گفتنی است در این آیین همچنین پس از قرائت بیانیه هیات داوران، علی حامدحق‌دوست به عنوان نفر اول، بابک شعبانی به عنوان نفر دوم و مهدی پورنصر به عنوان نفر سوم جشنواره معرفی شدند.

اکران فیلم "آتش در نیستان" به کارگردانی مهدی نورزاده و نقد و بررسی آن نیز از برنامه‌های جنبی این همایش بود.

انتهای پیام/38