به گزارش هنر آنلاین، به بهانه بزرگداشت استاد اسفندیار قره‌باغی، با هدف تجلیل از وی، معرفی آثار و ایجاد مرجع دسترسی به مطالب و نوشته‌های مرتبط پایگاه «صدای انقلاب» راه‌اندازی شده است.

در این پایگاه در زمینه زندگی استاد قره‌باغی، آثار، تصاویر، مصاحبه‌ها، گالری عکس، فیلم و ... به نشانی اینترنتی www.sedayeenghelab.com قابل دسترسی است.

بنابر این گزارش؛ اسفندیار قره‌باغی در بخشی از سخنان اخیر خود با اشاره به این‌که برخی از نشریات و رسانه‌‌ها در سال‌های اخیر مطالب کذبی از قول من طرح کرده‌‌اند، گفت: گاه گداری برخی از رسانه‌ها عنوان می‌کنند که قره‌باغی دیگر سرود "امریکا امریکا ننگ به نیرنگ تو" را نخواهد خواند یا اینکه "دیگر این سرود را پخش نکنید"، مطرح می‌شود که این‌ها مطالب کذب است.

قره‌باغی: "آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو" ۱۰۰ سال دیگر هم این صدق خواهد کرد

خواننده سرود "آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو" افزود: قصد تنش ندارم و گرنه این مطالب که از سوی مطبوعات و حتی در رسانه بخش فارسی بی‌بی‌سی متعلق به انگلیس مطرح می‌شود قابل تعقیب و شکایت هستند و سرود «آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو» در سال‌های اخیر در سازمان صدا و سیما مجدداً بازخوانی شده است.

وی با بیان اینکه خودم معتقد بر این هستم و تا زمانی که امریکا وجود دارد و سیستم و حکومتش به جهان‌خواری و دست‌درازی در هر گوشه کره‌زمین ادامه می‌دهد، این سرودها را خواهم خواند، تاکید کرد: چرا ما این را نخوانیم مگر کلماتش جز حقیقت چیز دیگری را اذعان می‌کند؛ دزد جهان خواره‌، دیو ستم پاره‌، عقرب جراره‌، روبه مکاره این‌ها در مورد امریکا صدق می‌کنند؛ نه تنها ۳۰ سال پیش بلکه ۱۰۰ سال دیگر هم این صدق خواهد کرد.

انتهای پیام/62