به گزارش هنرآنلاین ، چهار نمایش افسون معبد سوخته، حکومت‌نظامی، فاوست ++ و عاشقانه‌ ای برای عباس در تماشاخانه ایران‌شهر به صحنه می‌روند. دو نمایش "افسون معبد سوخته" به کارگردانی کیومرث مرادی با بازى پانته‌آ بهرام، حمیدرضا آذرنگ و مهدی پاکدل از روز یکشنبه 11 مهرماه ساعت 20:30 و نمایش "حکومت‌نظامی" از روز پنجشنبه 15 مهر به کارگردانی تینو صالحی با بازی: پزمان جمشیدی، توماج دانش بهزادی، نازنین کریمی، علیرضا مهران، هومن سلطانی، سینا نصر الهی، سامان کریمی، حسین شفیعی و ... ساعت 18:30 در سالن استاد سمندریان به صحنه می‌رود. هم‌چنین از 24 مهرماه نیز دو نمایش "عاشقانه‌ی برای عباس" به کارگردانی سید علی موسویان با بازی: فرزین صابونی، نادیا فرجی، سروش طاهری، فقیه سلطانی، علی‌رضا استادی ساعت 18:30 و نمایش "فاوست ++ " به کارگردانی میلاد اکبر نژاد با بازی کوروش سلیمانی، وحید آقا پور، مسعود میر طاهر، رؤیا بختیاری، مریم افشار، هانیه راد و ... ساعت 20:30 در سالن دکتر ناظر زاده کرمانی صحنه می‌روند.

پخش یک نمایش ایرانی اجتماعی از رادیو نمایش

یک شنبه 11 مهر، یک نمایش ایرانی -اجتماعی به کارگردانی ندا هنگامی از رادیو از رادیو نمایش پخش می‌شود.

این نمایش را محبوبه عرب قنبری نوشته که روایتی اجتماعی از زندگی یک خانواده‌ی ایرانی است.

ناهید مسلمی ، مهرداد مهماندوست، مونا صفی، ماندانا اصلانی، محسن بهرامی و محمد پورحسن هنرمندانی هستند که در این نمایش رادیویی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

"نگفتمت نمی‌روم " به تهیه کنندگی: شهناز دهکردی، صدابرداری : علی حاجی نوروزی و افکت : محمدرضا قبادی فر ، فردا ساعت 6:30 به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

ورک شاپ عملی ساخت صد پرتره از چهره‌های محبوب سینما و تئاتر ورک شاپ عملی ساخت صد پرتره از چهره‌های محبوب سینما و تئاتر ایران،با حمایت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران روز پنج شنبه هشتم مهرماه با موفقیت در باغ فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ادامه ساخت پرتره‌ی چهره‌های نام آشنا و محبوب کشور، این بار با حضور یکصد هنرمند شرکت کننده و علاقمندان ، با مدیریت هیوا پاشایی مدرس دانشگاه و عضو پیوسته‌ی انجمن هنرمندان نقاش ایران، آثار هنری با موضوعیت چهره‌ی بزرگانی همچون زنده یاد عباس کیارستمی، داوود رشیدی، مسعود کیمیایی، محمد علی کشاورز، علی نصیریان، پرویز پرستویی، هما روستا، حمید سمندریان، اصغر فرهادی و ... با موفقیت پدید آمد.

هیوا پاشایی مجری این پروژه بزرگ هنری در خصوص چگونگی برگزاری ورکشاپ مذکور خاطر نشان کرد:انجام این پروژه‌ی ملی با همکاری و حمایت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و خانه‌ی تئاتر ایران و مشارکت هنرمندان متعهد به فرهنگ و هنر بومی میسر گردیده است. وی در رابطه با تکنیک ساخت آثار خاطر نشان کرد، تمامی آثار پدید آمده با بکارگیری حدود ٥٠٠ کیلوگرم انواع مهره‌های رنگی چوبی ساخته شده‌اند که در نوع خود بی نظیرند و یاد آور فرهنگ ذکر ما ایرانی‌هاست و اشاره به احترام و گرانقدری چهره‌های فرهنگی هنری برای مردم ما دارد. به همین منظور از یکصد هنرمند علاقمند دعوت به عمل آورده شد که پس از برگزاری دوره‌های آموزشی ٤٨ ساعته در مدت یکماه در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران، امروز توانستیم به صورت عملی ساخت این چره های محبوب را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد:با رایزنی‌های انجام شده قرار است در نیمه‌ی دوم آبان ماه سال جاری در نگارخانه‌ی آریانا واقع در خیابان فرشته و با حضور صاحبان چهره‌های مذکور و اصحاب فرهنگ و هنر از پرتره این عزیزان رونمایی به عمل آید.

گفتنی است دکتر اکبر عالمی، اصغر همت، عباس سجادی، هانا کامکار، مهدی ساروخانی و هیوا پاشایی اعضای شورای سیاستگذاری این پروژه عظیم فرهنگی و هنری می‌باشند.