به گزارش هنرآنلاین ، کنفرانس "مهد خلاقیت" توسط شبکه بین‌المللی پژوهش تئاتر برای کودکان و نوجوانان (ITYARN) در سال ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد. همزمان با این کنفرانس اعضای اسیتژ گرد هم می‌آیند و به ارائه‌ سمینار، سمپوزیوم‌، کارگاه‌ و ارائه مقالات خواهند پرداخت.

به گفته‌ مرکز اسیتژ ایران، ارائه مقالات و برگزاری کارگاه‌ها در دانشگاه کیپ تاون صورت خواهد گرفت. بر اساس همین گزارش این نخستین بار در تاریخ اسیتژ است که آفریقا میزبان اعضا و شرکت‌کنندگان خواهد بود.

این همایش به دنبال ارائه یک پلت‌ فرم برای محققان و هنرمندان برای باز کردن "تنش‌های جاسازی شده در یک تئاتر"، "ارزش‌های جهانی" و "میراث فرهنگی" است. به همین دلیل از چندی پیش فراخوانی منتشر شد که به محققان و مربیان و فعالان این عرصه امکان می‌داد تا به ارائه‌ مقالات و طرح برگزاری کارگاه آموزشی بپردازند. موضوع کلی برنامه "مهد خلاقیت" و موضوع‌های فرعی عبارتند از: "بررسی تبادلات بین فرهنگی و تنوع در تئاتر کودک و نوجوان در قرن ۲۱ هنجارها و ارزش‌های فرهنگی"، "درمان، آشتی، تغییر اجتماعی، صلح از طریق تئاتر"، "چالش‌های دوران کودکی در قرن ۲۱ توسعه خلاقیت‌های بالقوه از طریق تئاتر"، "انعطاف‌پذیری و هنرهای تمرین"، "فرآیندهای تحول، شهروندی و عدالت اجتماعی"، "تئاتر و علوم شناختی".

هم‌اینک هفت عنوان مقاله و دو طرح برگزاری کارگاه آموزشی از سوی ایران به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است.

"چند فرهنگی و ضرورت برگزاری اردوهای نمایشی برای نوجوانان"، "تئاتر و عدالت اجتماعی"، "ارتباط بین رشته‌ای تئاتر با ورزش صبحگاهی مدرسه برای کودکان"، "تئاتر، فرهنگ و تاثیر آموزشی بر کودکان"، "کاربرد ساختار فرمول‌های شیمی در جهت انواع میزانسن در کارگردانی تئاتر"، "تاثیر و اقتباس از بازی‌های محلی در نظام‌های ارگانیک بدن بر اساس نظریه رابرت گانیه"، "بررسی ارتباط بین مشاهده تئاتر کودک و کاربرد افعال در کودکان پیش‌دبستانی" عنوان این مقالات است.

اسیتژ ایران اعلام کرده است "کارگاه تئاتر عروسکی در طبیعت- جادوی سنگ‌ها" و "بداهه‌نویسی نمایشنامه برای کودکان" نیز به عنوان طرح‌های برگزاری کارگاه آموزشی به این کنگره ارسال شده‌اند.