به گزارش هنرآنلاین ، گروه تئاتر گره به سرپرستی حامد ادوای دو پروژه "از آشیل تا مک دونا" و "از ساعدی تا مساوات" را بیشتر از یک ماه است که طی جلسات سه ساعته آغاز کرده است.

شیوه انجام پروژه، به این صورت است که تمامی نمایشنامه‌های ترجمه شده و در دسترس 40 نمایشنامه نویس برتر جهان و نمایشنامه‌های در دسترس 25 نمایشنامه نویس برتر ایران جمع‌آوری شده و توسط اعضای گروه به صورت دقیق خوانش می‌شود و خلاصه ای از این نمایشنامه‌ها در جلسات هفتگی ارائه می‌گردد. در کنار خلاصه نمایشنامه‌ها، پژوهش و تحقیق در خصوص زندگی شخصی و بیشتر هنری نمایشنامه نویسان نیز انجام می‌شود.

در نهایت مجموعه این خلاصه‌ها به همراه زندگینامه و سبک هنری نمایشنامه نویسان برتر ایران و جهان به صورت یک کتاب به چاپ خواهد رسید.

تا کنون تمامی نمایشنامه‌های آشیل، سوفوکل،اوریپید، آریستوفان و شکسپیر مورد خوانش و تحلیل قرار گرفته و در شنبه آینده 26 تیر ماه، نوبت به نمایشنامه‌های مولیر و ابوالقاسم جنتی‌عطایی می‌رسد.

جلسات خوانش این پروژه، هر شنبه ساعت 17:30 تا 20:30 در پلاتو آبرنگ برگزار می‌شود و علاقه مندان برای حضور در این جلسات می‌توانند با شماره روابط عمومی گروه ٠٩٠١٦٧٠٠٥٤٣ و همینطور ادمین کانال تلگرام گروه در تماس بوده و هماهنگی لازم را انجام دهند.

گفتنی است حضور برای تمامی علاقه مندان آزاد و رایگان است.

گروه تئاتر گره به سرپرستی حامد ادوای و با عضویت سهیل عبدی، محمد اصغری، نیما انصافیان، آیدا مرادیان، محمد شهبازتهرانی، محمدرضا ایمانیان، امین دماوندی، علیرضا لبیبیان، سمن قناد، مهرداد محمدی و نسیم جعفری، فعالیت جدی خود را از سال 1393 آغاز کرده و تا کنون نمایش‌های "باگانه"، "پشت سرت رو نگاه نکن"، "خانه ما"، "ماه و پلنگ" و "زندگی یک هنرمند" را به صحنه برده است که دو نمایش‌ "باگانه" در سال 93 و "پشت سرت و نگاه نکن" در سال 94، به عنوان پر مخاطب‌ترین نمایش‌های سال تماشاخانه مشایخی معرفی شدند.

نمایشنامه‌خوانی تانگوی تخم مرغ داغ در یازدهمین نشست

یازدهمین نشست نخستین دورهی جشنوارهی نمایشنامهخوانی آثار اکبر رادی با نمایش نامهخوانی تانگوی تخم مرغ داغ به کارگردانی مهبود مهرنوش ساعت ۱۶: ۴۵ روز سهشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۵ در سالن مکتب تهران برگزار می‌شود.

در این نمایشنامهخوانی که کاری از گروه تئا‌تر بامداد است، کامران بهرامی، مهری آلآقا، پویان گنجی، پیمان مقدمی، آساره هداوند، الهه پورجمشید، محمد رخشندهپی، ترانه کوهستانی، محمد طبیب طاهر و احسان نظری نقشخوانی می‌کنند. همچنین در این نمایشنامهخوانی مسعود پیروی: موسیقی و افکت، نوید مددی: صحنه، شایان خادم خصال و لیلی توکلی: انتخاب لباس، هیلدا پیرزاد: طراح پوس‌تر و بروشور، مجید مشیریان و هادی موسوی: دستیاران کارگردان، مائده محمدی: منشی صحنه، علی افتخاری: نور، اکتای مسنن: عکاس و مهدی خالقی: تصویربردار هستند.

یادآور می‌شود در بعد از اجرای نمایشنامهخوانی تانگوی تخم مرغ داغ، نشست تحلیل و گفتوگوی این نمایشنامه با حضور دکتر رفیق نصرتی (منتقد، پژوهشگر و استاد دانشگاه) برگزارمیشود.

علاقهمندان برای تهیهی بلیت این نمایشنامهخوانی نیم ساعت قبل از اجرای آن در موسسهی مکتب تهران حضور داشته-باشند و بلیت خود را از گیشه تهیه کنند.

گفتنی است نمایشنامهخوانی تانگوی تخم مرغ داغ در بخش مه‌مان این جشنواره با همکاری موسسهی فرهنگی هنری افرامانا اجرا می‌شود.

علاقهمندان برای دیدن این نمایشنامهخوانی و شرکت در این نشست می‌توانند در تاریخ یادشده به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، کوچهی کیوان، شمارهی ۸، موسسهی مکتب تهران مراجعه کنند.

نخستین جشنوارهی نمایشنامهخوانی آثار اکبر رادی به دبیری بهزاد صدیقی، سهشنبههای هر هفته در دو بخش مسابقه و مه‌مان توسط موسسهی فرهنگی هنری استاد اکبر رادی و با حمایت موسسه مکتب تهران برگزار می‌شود.