سرویس تئاتر هنرآنلاین: اصغر خلیلی نویسنده و کارگردان تئاتر با اشاره به آخرین رویدادهای نمایش "مصدق" که قصد اجرای آن را دارد به خبرنگار هنرآنلاین گفت: این نمایش تازه‌ترین تولید گروه تئاتر تجربه نو است که به شکل مستند برهه‌هایی از زندگی محمد مصدق یکی از معروف‌ترین چهره‌های سیاسی ایران را به تصویر می‌کشد.

او بیان کرد: نگارش و تحقیقات نمایشنامه این اثر بیش از یک سال زمان برده و در این مسیر اساتید صاحب‌نظر بسیاری آن را مطالعه و بررسی کرده‌اند. این نمایشنامه که تمامی شخصیت‌ها و اتفاقات آن بر اساس واقعیت‌های تاریخی است با نگاهی جامعه‌شناختی به بررسی رویدادهای زندگی و فعالیت‌های این شخصیت می‌پردازد.

کارگردان نمایش "الیور تویست" اظهار کرد: نمایشنامه 23 شخصیت اصلی و 16 نقش فرعی دارد. تعدادی از این بازیگران مشخص شده‌اند. تاکنون حضور فرهاد قائمیان، نرگس محمدی، شبنم قلی‌خانی، امیر دژاکام، منوچهر علیپور، علیرضا زمانی‌نسب، علی نیکزاد، خسرو صمدی، نگین ابدالی، پیمان شیخی مشخص شده است. محمدرضا منصوری تهیه‌کننده و حیدر رضایی دستیار کارگردان این پروژه هستند.

خلیلی در رابطه با مکان و زمان این اجرا عنوان کرد: نمایش "مصدق" شهریورماه به صحنه خواهد رفت. سالن اجرا هم مشخص شده است، اما با تکمیل مراحل نهایی آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.

خلیلی متذکر شد: دکتر مصدق اتفاقات مختلفی را پشت سر گذاشته است مانند دوران نخست وزیری، حصر خانگی، عزل، دادگاه و ... رویدادهایی که هم در زندگی شخصی او و هم بر جامعه‌اش تاثیرگذار بوده است. ما نیز در این نمایش از زمان کودتا تا زمان مرگ‌اش را به تصویر می‌کشیم. نمایش از منظر ویژه‌ای یعنی جایگاه رسانه بررسی می‌شود.

محمد مصدق معروف به دکتر مصدق، سیاست‌مدار، حقوقدان، نماینده چند دوره مجلس شورای ملی و دو دوره نخست‌وزیر ایران بود. او نخستین دولتمرد خاورمیانه بود که با اجرایی کردن اندیشه ملی شدن صنعت نفت پرچم مبارزه اقتصادی با قدرت‌های استعماری را برافراشت.