به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور رسانه‌ای ، بلیت‌های نمایش "بیگانه" به کارگردانی مسعود دلخواه در روز یک‌شنبه دوم خرداد، به مناسبت نیمه شعبان با 20 درصد تخفیف به مخاطبان عرضه می‌شود.

همچنین در این روز دانشجویان می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی، از تخفیف 50درصدی برخوردار شوند. اجرای این نمایش که نخستین نسخه تئاتری از رمان تاثیرگذار آلبر کامو در ایران به حساب می‌آید، از روز پنجشنبه 30 اردیبهشت آغاز شده است و تا سی‌ام خرداد ادامه خواهد داشت.

آلبر کامو در مقدمه‌ای بر رمان "بیگانه" می‌نویسد: "دیرگاهی است که من رمان "بیگانه" را در یک جمله که گمان نمی‌کنم زیاد خلاف عرف باشد، خلاصه کرده‌ام: "در جامعهٔ ما هر کس که در تدفین مادر نگرید، خطر اعدام تهدیدش می‌کند." منظور این است که فقط بگویم قهرمان داستان از آن رو محکوم به اعدام شد که در بازی معهود مشارکت نداشت. در این معنی از جامعه خود بیگانه است و از متن برکنار؛ در پیرامون زندگی شخصی، تنها و در جستجوی لذت‌های تن سرگردان. از این رو خوانندگان او را خودباخته‌ای یافته‌اند دستخوش امواج."

نمایش "بیگانه" بر اساس رمانی به همین نام، اثر آلبر کامو نوشته شده است و مسعود دلخواه، کارگردان این اثر نمایشی، آن را برای اجرا بر صحنه تئاتر، آماده کرده است. این نمایش نخستین اقتباس از "بیگانه" در ایران است.

مسعود دلخواه پیش از این، دو اثر "سوء‌تفاهم" و "عادل‌ها" از آلبرکامو را در آمریکا اجرا کرده بود و "بیگانه" سومین تجربه این کارگردان با متون آلبر کامو است.

"بیگانه" از پنجشنبه 30 اردیبهشت‌ماه ساعت 21 با بازی رحیم نوروزی، حسین سحرخیز، سیاوش چراغی‌پور، علی زرینی، حمیدرضا هدایتی، ناصر عاشوری، محمدرضا ترابی، هومن رستگار، افسون دلخواه، ، سارا نجفی، صادق حیدری، محمدمهدی شاهی، آریا توسلی، حمیدرضا نقره‌دوست، شفق خانی، علی دولت‌یاری و شیوا بیرانوند در تالار چهارسو روی صحنه می‌رود.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیار کارگردان: علی صادقی‌خواه، طراح صحنه و لباس: فاطمه زعفرانی، طراح گریم، سارا اسکندری، موسیقی: رضا قانعی و مهسا مشعشعی، منشی صحنه: فاطمه علی‌حسینی، مدیر صحنه: فرشید ترابی، صحنه یاران: علی دولتیاری، ابوالفضل قادری و داریوش بابایی، مشاور رسانه‌ای: مینا صفار، تبلیغات مجازی: گروه هنر مدرن، عکاس: مجید نیک‌نفس و مدیر روابط عمومی :امیر پارسائیان مهر.

تخفیف ویژه نمایش" ماز" برای دانشجویان

بلیت نمایش"ماز" به کارگردانی علی حاج ملا علی به مناسبت نیمه شعبان به مدت یک هفته با تخفیف 50 درصد ی به دانشجویان ارائه می‌شود.

نمایش "ماز" به کارگردانی علی حاج ملا علی که از 20 اردیبهشت ماه در خانه نمایش اداره تئاتر اجرای خود را آغاز کرده است ،به مدت یک هفته از 2 تا 7 خردادماه به مناسبت نیمه شعبان ولادت حضرت قائم عجل الله تعالی (عج) برای تمامی دانشجویان تخفیف 50 درصد درنظر گرفته است . لذا دانشجویان محترم می توانند جهت تماشای این نمایش با مراجعه حضوری به خانه نمایش اداره تئاتر از بلیت تخفیف‌دار این نمایش برخوردار شوند.

دو نویسنده دریک نشریه می خواهند. داستانی بنویسند برای چاپ. هر یک از آنها دغدغه ای ذهنی دارد. یکی عاشق مدیر نشریه است و دیگری را رقیب خود می داند. دیگری آرزو دارد سردبیر شود و دیگری را رقیب خود می داند.

در این نمایش مرتضی امیری ، بیتا بزم آور، نیلوفر بیرامی، حامی صدیق مقدم، حامد عباسپور،مریم آهنگر به ایفای نقش می پردازند. و از دیگر عوامل گروه می توان به رضا مهدیزاده(مشاور طراحی صحنه)،مهدی دیلمی(طراح لباس)، مریم آهنگری(منشی صحنه و مدیر صحنه)،محمد شبدار(انتخاب موسیقی)، منصور قره داغی(طراح پوستر و برشور)،کامیار مینو کده (عکاس) اشاره کرد.

نمایش" ماز" به نویسندگی و کارگردانی علی حاج ملا علی هرروز به جزء شنبه ها ساعت 19 در خانه نمایش اداره تئاتر به روی صحنه است.