سرویس استان‌های هنرآنلاین : نمایش "معجزه دوستی" به نویسندگی و کارگردانی محمد برومند که از جدول رپرتوار گروه تئاتر سیمرغ انتخاب شده است پیش از این در پنج جشنواره بین‌المللی اجرا و قرار است پس از این در شهرهای مختلف ایران برای مخاطبان کودک ونوجوان اجرا شود.

محمد برومند مدیر گروه بین‌المللی سیمرغ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس استان‌های هنرآنلاین علت اصلی برگزاری رپرتوار آثار گروه سیمرغ را ارتباط بیشتر با مخاطب ایرانی اعلام کرد و افزود: متاسفانه گردش و اجراهای گروه‌های تئاتر در شهرهای مختلف ایران بسیار کم اتفاق می‌افتد و اجراهای تئاتر بیشتر در پایتخت متمرکز شده است حال آنکه باید مرکز هنرهای نمایشی، شهرداری‌ها و حوزه هنری با برنامه‌ریزی و حمایت از گروه‌های تئاتری مقدمات سفر گروه‌ها را به شهرستان‌ها به ویژه مناطق محروم فراهم کنند تا تمام مردم ایران بتوانند تماشاگر تئاتر باشند.

او خاطرنشان کرد: گروه سیمرغ در راستای فعالیت‌های خود در کنار اجراهای بین‌المللی قصد دارد امسال اجراهایی در سراسر ایران داشته باشد. این گروه آمادگی دارد آثاری همچون؛ "معجزه دوستی" ، "آخرین برگ " و "همه دوستان من" را که بیش از این در کشورهای مختلف به اجرا درآمده، اکنون در سراسر ایران اجرا کند. بر این اساس در اولین قدم این گروه نمایش " معجزه دوستی" را در رودهن به صحنه برده است که با استقبال خوب مخاطبین این شهر روبرو شده است.

برومند ابراز امیدواری کرد تا مسئولین اجرای تئاتر برای کودکان و نوجوانان و همچنین اجراهای گردشی گروه‌های پایتخت نشین در شهرهای مختلف ایران را جدی بگیرند.

از دیگر آثار گروه سیمرغ می‌توان به نمایش‌های " افسانه آدمک" ، "گلناز" ، "واقعه در واقعه" ، "نانی و نی نی" ، "پرنده آواز خوان" ، "مردان خورشید" و.....اشاره کرد.

نمایش " معجزه دوستی" پیش از این در جشنواره یونیما مبارک تهران، جشنواره صلح سارایوو ، جشنواره کودکان بمبئی، جشنواره تابستانه کودکان بوگوئینو ، جشنواره رایان و دهلی نو با موفقیت به صحنه رفته است .

نمایش عروسکی موزیکال "معجزه دوستی" که اجراهای خود را از 5 اردیبهشت ماه آغاز کرده است تا 22 همین ماه همه روزه ساعت ده صبح ویژه مدارس و بعد از ظهرها ساعت 7 عصر برای عموم در مجتمع فرهنگی وهنری وصال اجرا می شود.

آهنگساز مجید صانعی ، طراح و سازنده ماسک و عروسک منیره امیر یوسفی و سراینده اشعار این اثر نماییشی علیرضا سپاهی لائین است.

سمیرا اوژدل نیا و باران ستوده بازیگران نمایش "معجزه دوستی" و سعیده امین زاده، منیره امیر یوسفی، اعظم نجفی، عطاالله رحمتی دیگر اعضای این گروه نمایشی هستند. طراح صحنه: محمد برومند ، طراح پوستر وبروشور : مسعود صبوحی و مدیریت روابط بین الملل به عهده مریم خوشدل است.