به گزارش هنرآنلاین ؛ نمایش "فاوست به روایت شرق" نوشته مریم رها و کارگردانی مریم میرعابدی و مریم رها، از یکشنبه ۲۲ آذر تا ۲۵ دی در سالن اصلی تالار محراب روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی تالار محراب، نمایشنامه "فاوست" نوشته گوته، شاعر آلمانی است و داستان دانشمند سالخورده‌ای است که در ازای فروش روح خود به شیطان، جوانی‌اش را پس می‌گیرد. فاوست که دوران زندگی خود را به کسب علوم و فنون مختلف گذرانده، اکنون در پی به‌دست آوردن جوانی از دست رفته است. او در این مسیر با شیطان همراه و مرتکب گناهانی می‌شود.

مریم رها، نویسنده نمایش "فاوست به روایت شرق"، این قصه را با لحن شرقی روایت می‌کند و بخش عمده آن را منظوم نوشته است.

مینا مقامی زاده، محمد طیب طاهر، حمید عرب، مصطفی ایزدی، لیلی جنیدی، ستاره حامدی و مریم میرعابدی در این نمایش بازی می‌کنند.

آهنگساز وسرپرست گروه نوازندگان عنایت خادم بشیری است و نوازندگان این اثر، حسین عبدالله زاده، تار، احسان سامانی منش، کوبه‌ای، رامین عبداللهی و عنایت خادم بشیری، کمانچه هستند.

دیگر عوامل نمایش "فاوست به روایت شرق"، عبارت‌اند از: دستیار کارگردان، محمد پور اسماعیلی، منشی صحنه، مریم روحیان، مشاور نویسنده، حمید طاهری، طراح لباس، لیلا کشاورز، طراح پوستر و بروشور، محمد طیب طاهر، ساخت ماسک و عروسک، محمد شریفی، مدیر تولید، مسعود شامی، مدیر صحنه، امید جمشیدپور، طراح نور، اکبر شجاعی و روابط عمومی، هادی عیار.

نمایش "فاوست به روایت شرق" از ۲۲ آذر تا ۲۵ دی، ساعت ۳۰ : ۱۹ در سالن اصلی مجموعه تئاتر محراب، به صحنه می‌رود.

"طوفان" توحید معصومی به روی صحنه رفت نمایش "طوفان" جدیدترین اثر توحید معصومی، نویسنده کارگردان و بازیگر تئاتر کشور که پس از چهار سال دوری وی از صحنه دربخش ویژه دومین سوگواره هنرهای نمایشی و آیین‌های مذهبی خمسه به روی صحنه رفته بود، اجرای عمومی خود را در میان استقبال علاقه‌مندان نمایش‌های آیینی و مذهبی و دانشجویان در تماشاخانه مهر حوزه هنری آغاز کرد.

بر پایه این گزارش، داستان طوفان نوشته حسین فدایی حسین درباره مسلم پسر عقیل است که از طرف حسین بن علی (ع) عازم ماموریت کوفه است. در میانه راه گرفتار طوفان می‌شود و نشانه‌ها او را به تردید وامی دارند. اکنون مسلم تنهاست و مردد. اینکه حوادث پیشِ رو را به جان بخرد و پیش رود یا اینکه...

این نمایش تا 30 آذرماه همه روزه از ساعت 18/30 به مدت 50 دقیقه با نقش آفرینی پویان درزی،مرتضی شاه کرم، احمد صمیمی، حامد نساج، الهه زحمتی، مهدی دربانی در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه می رود. ضمنا امکان رزرو و خرید بلیط این نمایش در پایگاه تیوال فراهم شده و طبق هماهنگی های به عمل آمده دانشجویان تمام رشته ها می توانند تا پایان اجراهای این نمایش از تخفیف ویژه پنجاه درصدی خرید بلیط طوفان استفاده کنند.

سایر عواملی که در اجرای نمایش "طوفان" با توحید معصومی همکاری می کنند عبارتند از: دستیارکارگردان، مدیر تولید و برنامه ریز: میلاد حاجی زاده، مدیر صحنه: حمیدرضا دودانگی، منشی صحنه: مهسا جعفری،طراح صحنه: محمود فتح نیا،طراح لباس: هما پریسان،موسیقی و طراحی صدا: بهنام رحیمی،طراح پوستر و بروشور: سینا(محمدجواد) آقایانی، عکس: هیوا امینی، مشاور اطلاع رسانی و تبلیغات: مصطفی محمودی، روابط عمومی و امور ارتباطات رسانه ای و فضای مجازی: ، لاله محمودی، نسا نیکو، ندا طهرانی