به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی این نمایش، باران کوثری که پیش از این بر سر صحنه فیلم‌برداری یک فیلم دچار سانحه شده و آسیب دیده بود، هم‌اینک برای اجرای نمایش "هم هوایی" به کارگردانی افسانه ماهیان به پاریس سفر کرده و پس از این سفر نیز بر سر تمرینات "شب آوازهایش را می‌خواند" حاضر خواهد شد. رضا گوران که پیش از این قرار بود "مده آ" را کارگردانی کند، از نیمه دوم آذرماه نمایش "شب آوازهایش را می‌خواند" نوشته یون فوسه را در ایرانشهر روی صحنه می‌برد.

در خلاصه این نمایشنامه که محمد حامد آن را ترجمه کرده، آمده است: "پدر می‌آید داخل، می‌ایستد و بر جا می‌ماند و سربه‌زیر می‌اندازد. مادر منتظر او بوده؛ سال‌ها است او را ندیده؛ از دیدن او خوشحال است. مادر جایی می‌ایستد و سربه‌زیر می‌اندازد، پدربه سوی مرد می‌رود. مرد مدت‌هاست پدر را ندیده. مادر نمی‌داند کجاست. پدر از دیدن مرد بعد از سال‌ها خوشحال است".

گوران پیش از این نمایش‌های موفقی همچون "مرداب روی بام"، "هملت"، "جاده طولانی مارپیچ"، "می‌خوام بخوابم"، "یرما"، "داستان یک پلکان" و "ابرهای پشت پنجره" را کارگردانی کرده که هر یک در دوره‌های مختلف جشنواره فجر موفق به دریافت تندیس شده‌اند.

باران کوثری و نوید محمدزاده نیز پیش از این در نمایشی همچون "روایت ناتمام یک فصل معلق" به کارگردانی هومن سیدی و همین‌طور فیلم‌های "عصبانی نیستم" و "لانتوری" به کارگردانی رضا درمیشیان همبازی بوده‌اند.

انتهای پیام/