به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، هفته فرهنگی تئاتر لهستان در ایران ۲۲ تا ۲۷ آذر ماه ۹۴ در مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

برپایی هفته‌های فرهنگی با هدف معرفی بضاعت‌های تئاتر ایران و حضور در چرخه بین المللی و بازار بین المللی تئاتر شکل گرفته که اولین هفته فرهنگی تئاتر کشورهای صاحب نام در این عرصه را به تئاتر لهستان اختصاص پیدا کرده است.

نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی، اجرای تئاتر و نمایشگاه از جمله برنامه‌های این هفته فرهنگی است و مجموعه تئاتر شهر در این یک هفته اجرای ۳ نمایش صحنه ای و یک نمایش خیابانی از لهستان و یک نمایش از ایران را خواهد داشت. طبق هماهنگی‌های انجام شده ۶ جلسه سخنرانی، ۳ کارگاه آموزشی نیز پیش بینی شده است.

نشست منتقدان تئاتر لهستان با کانون ملی منتقدان ایران و برپایی نمایشگاه عکس آثار گرتفسکی را از جمله بخش‌های دیگر این هفته فرهنگی است که در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد.

جزئیات این هفته فرهنگی، موضوع کارگاه‌ها، سخنرانی‌ها و چگونگی حضور هنرمندان و هنرجویان تئاتر در این جلسات که قرار است در قابل بخش پژوهش سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر برگزار شود متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/