سرویس تئاتر هنرآنلاین: در ابتدای این مراسم پُرنشاط که کارگردانی آن را حمیدرضا نعیمی برعهده داشت، به ترتیب با حضور پری امیرحمزه، بهمن صادق‌پور، مهین سی‌سی‌پور، علی رامز و پرویز شاهین‌خو بازیگر 101 ساله تئاتر به خاطر یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد.

پری امیرحمزه به عنوان نخستین هنرمند پیشکوست حاضر شده روی سن که مدالیوم خود را از دستان فریده سپاه‌منصور دریافت کرد، در سخنان کوتاهی با بیان اینکه؛ فکر می‌کنم خدا من را همچنان دوست دارد که بعد از سال‌ها در جمع بزرگان تئاتر قرار گرفته‌ام، گفت: بسیار خوشحالم که در این برنامه حضور دارم و الان همان دلهره‌ای را دارم که آن زمان‌ها وقتی می‌خواستم روی سن حاضر شوم داشتم.

امیرحمزه با اشاره به اینکه سال‌ها است که برای بازی به روی صحنه نیامده‌، افزود: من تئاتر را با عشق شروع کردم، در تئاتر رنج‌ها کشیده‌ام اما هیچ وقت نگاه مادی به این هنر نداشته‌ام و هرگز به خاطر پول پل‌های پشت‌سرم را خراب نکردم. البته به دلیل اینکه چشم‌هایم را جراحی کرده‌ام شاید تصاویر بسیاری از بزرگان را از این بالا خوب نبینم اما برای همه شما بهترین آرزوها را می‌کنم.

این هنرمند پیشکسوت در پایان گفت: امیدوارم آنقدر زنده بمانم تا این لوح جلوی چشمانم باشد و با دیدن آن لذت ببرم.

پس از تجلیل از پری امیرحمزه نوبت به اجرای چند قطعه موسیقی شاد مازندرانی توسط گروه مدعو به سرپرستی استاد محمد محسن‌پور رسید که به دلیل شیمی‌درمانی نتوانسته بود در جشن حاضر شود، با راهنمایی حمیدرضا نعیمی، بهمن صادق‌پور به عنوان دومین پیشکسوت حاضر در جشن روی صحنه آمد و مدالیوم خود را از دستان جعفر والی که به تازگی از کانادا به ایران بازگشته دریافت کرد.

بهمن صادق‌پور که بیش از 40 سال است در عرصه بازیگری تئاتر فعال است و بیشتر عمر هنری خود را در کاشان و برای تئاتر این شهر گذاشته، پس از دریافت این مدالیوم از دستان جعفر والی در سخنانی، اظهار داشت: در این سال‌ها غم‌ها و سختی‌های زیادی کشیدم ولی با این حال تمام غم‌ها و سختی‌های تئاتر را دوست دارم.

صادق‌پور در ادامه با آرزوی موفقیت از برگزارکنندگان این جشن و درخواست از مسئولان برای رسیدگی به خانه تئاتر کاشان، افزود: شاید سختی‌ها در تئاتر مو را سفید می‌کند اما دل را جوان نگه می‌دارد.