به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر؛ این دو مجموعه هنری با توجه به اهمیت زنده نگاه داشتن آیین‌ها و سنت‌های ایرانی و اسلامی، تا پایان ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری، همچون اجرای موسیقی اقوام، پرده خوانی، ترنابازی، شاهنامه خوانی، مولودی‌خوانی را در باغ هنر برگزار می‌کنند.

طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده مراسم لیالی قدر در فضای باز باغ هنر (واقع درخانه هنرمندان) در شب‌های 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان با اجرای برنامه‌هایی از جمله نقالی، مداحی و سخنرانی از ساعت 23 برای حضور هنر دوستان و هنرمندان طراحی شده است.

این برنامه‌های فرهنگی و هنری تا 23 تیر ماه هر شب ساعت 21/30 تا 23 در ضلع جنوبی باغ هنر اجرا می‌شود.

بر اساس این گزارش، این تماشاخانه از 25 تا30 تیرماه در لیالی قدر و شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) در بخش اجرای صحنه‌ای هیچگونه برنامه‌ای ندارد و آثار نمایشی روی صحنه در سالن‌های این مجموعه نمایشی تا 30 تیرماه اجرا نخواهند شد.

نمایش "دل سگ" به کارگردانی محمد یعقوبی از جمله آثار روی صحنه در تماشاخانه ایرانشهر است که از 30 تیرماه هر شب ساعت 21 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به اجرایش ادامه خواهد داد.

یعقوبی که این اثر را بر اساس رمان دل سگ نوشته بولگاکف -نویسنده روسی- به نگارش در آورده است در این نمایش، به داستان پروفسوری اشاره دارد که می‌خواهد سگی را به انسان تبدیل کند.

در نمایش "دل سگ" حبیب رضایی، نوید محمدزاده، آیدا کیخایی، اشکان جنابی، آوا شریفی، نیلوفر وهاب‌زادگان، سهیل قنادان و حامد پورزارع به ایفای نقش خواهند پرداخت. همچنین منوچهر شجاع طراحی صحنه نمایش را بر عهده دارد و باران کوثری به عنوان طراح لباس با این گروه نمایشی همکاری می کند.

لازم به ذکر است با به پایان رسیدن ایام لیالی قدر و شهادت حضرت علی(ع) در دیگر سالن تماشاخانه ایرانشهر نیز در این ایام دو نمایش برگزیده هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی نمایش "قصر" کاری از آرمین جوان و "ناصر سعید طهرانی" کاری از داریوش رشادت از 30 تیرماه اجرا می شوند.

نمایش "قصر" نوشته و کاری از آرمین جوان است که قصه غریبه ای را روایت می کند که وارد دهکده ای ناشناس می شود، مقصد او مکانی است که به آن قصر می گویند. اهالی دهکده همچون مامورانی وظیفه شناس با ترفندهای گوناگون غریبه را از هدف اش دور می کنند. این می‌تواند تمام قصه "قصر" باشد، اما در لابه لای این قصه به ظاهر ساده شبکه پیچیده ای از روابط، سیاست‌ها، کنش‌ها و علت‌ها وجود دارد. تئاتر "قصر" تلاش می‌کند با خوانشی بینامتنی، ضمن ترکیب کنش‌ها و رویدادهای موجود در رمان و موجود در زندگی به متنی تازه و مستقل برسد. در این نمایش که هر شب ساعت 19 در سالن استاد سمندریان اجرا می‌شود، بازیگرانی همچون؛ محمدرضا علی اکبری، الاهه بخشی، جعفر کرمانی، عطیه ترابی و مهدی کرمانی ایفای نقش می‌کنند.

همچنین نمایش "ناصرِ سعید طهرانی" به نویسندگی محمود احدی‌نیا و کارگردانی داریوش رشادت که تندیس نمایش‌نامه‌نویسی و تقدیر بازیگری مرد را از هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران دریافت کرده است، داستان یک خانواده جنوب شهری تهرانی را روایت می‌کند که فردای عروسی برادر بزرگ خانواده، مادر با تکه کاغذی مواجه می‌شود که تمام رویدادهای بعدی نمایش را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.

این اثر نمایشی هر شب ساعت 21 با حضور محمد روشنی، پونه پارسایی، امین اسفندیار، نعیم بذرکار، ماهور الوند، در سالن استاد سمندریان روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/32/