به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران؛ نمایشنامه خوانی "خاطرات هنرپیشه نقش دوم" نوشته بهرام بیضایی و با کارگردانی محمد رحمانیان در حالی اجرا شد که سالن مملو از جمعیت بود. همه صندلی‌ها پر و در کناره‌های سالن هم صندلی‌های اضافه چیده شده بود. برخی از تماشاگران با راهنمایی رحمانیان در همان ابتدای صحنه نشستند و بسیاری نیز ایستاده نمایشنامه‌خوانی را دیدند.

پیش از آغاز اجرا، رحمانیان بر روی صحنه حاضر شد و خطاب تماشاگران گفت: ما قرار بود این نمایشنامه‌خوانی را در فرهنگسرای اندیشه برگزار کنیم و بلیط فروشی را نیز براساس صندلی‌های آن سالن انجام دادیم اما متاسفانه مسئولان فرهنگسرای اندیشه با ما همکاری نکردند.

او ادامه داد: تنها جایی‌که پس از این مشکل روی خوش به ما نشان داد، فرهنگسرای نیاوران و آقای عباس سجادی بود. خوشبختانه ایشان این امکان را به ما دادند که این نمایشنامه‌خوانی را اجرا کنیم. از همه شما که سرپا ایستاده اید و یا بر روی زمین نشسته‌اید عذر می‌خواهم.

این کارگردان تئاتر که حامل پیام بهرام بیضایی برای تماشاگران بود، گفت: استاد بیضایی برای همه شما، بازیگران و تماشاگران این نمایشنامه‌خوانی آرزوی سلامتی و خوشبختی کردند و به همه شما سلام رساندند.

رحمانیان همچنین اظهار کرد: نمایشنامه "خاطرات هنرپیشه نقش دوم" در سال 1360 چاپ و منتشر شده و خوشحالم که امروز مخاطبان تئاتر می‌توانند اجرای نمایشی را ببینند که بهرام بیضایی آن را بیش از 30 سال پیش نوشته است.

او در ادامه از بازیگران خواست تا بر روی صحنه حاضر شوند و در جایگاه خود بنشینند.

رحمانیان در پایان صحبت‌هایش توضیح صحنه آغازین را خواند و در کنار صحنه نمایشنامه‌خوانی را نظاره کرد.

علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، بهرام ابراهیمی، اشکان خطیبی، علی سرابی، هنمن برق نورد، رامین ناصرنصیر، پرستو رحمانیان، مارال بنی آدم، سها سناجو، افشین اخلاقی، سامان مظلومی، سیما پورسید و سانیا سالاری خوانش نقش‌های این نمایشنامه را به عهده داشتند.

بابک صفرنژاد با سازدهنی و صابر جعفری با سازهای کوبه‌ای اجرای موسیقی را به صورت زنده در کنار صحنه برعهده داشتند.

انتهای پیام/32/