به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک؛ گروهی سه نفره متشکل از نادر برهانی مرند، زهرا صبری و شهرام کرمی، متون این دوره از جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک را انتخاب می‌کنند.

نادر برهانی‌مرند نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر، اجرای نمایش‌هایی چون "رومولوس کبیر"، "مرگ فروشنده"، "چیستا"، "مرغابی وحشی"، "پاییز"، "تیغ کهنه" و... و نگارش نمایشنامه‌های همچون "اپیزودهای مرگبار"، "با سایه نوشتن‌ها"، "کابوس‌های پیرمرد بازنشسته خائن ترسو"، "ببین چه برفی می‌آید" و... را در کارنامه هنری خود دارد.

زهرا صبری کارگردان تئاتر نیز نمایش‌هایی مانند "هشت لحظه"،"طوطی پر"، "دختر انار"، "زمین و چرخ"، "تا یک بشمار"، "بهجت"، "دوستت دارم با صدای آهسته" و... را به صحنه برده است.

شهرام کرمی دیگر نویسنده و کارگردان تئاتر نیز نگارش و اجرای نمایش‌های "مدیرک"، "پوتین‌های عمو بابا"، "شکار بزرگ شنبه" و... را در کارنامه تئاتری خود ثبت کرده است. او علاوه بر فعالیت‌های هنری، مدیریت تالار هنر را برعهده دارد و چنیدن دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، با دبیری این هنرمند برگزار شده است.

در این دوره از جشنواره علاوه بر نمایش نامه های کامل، طرح نمایشی هم پذیرفته می‌شود. همچنین این امکان برای هنرمندانی که نمایش‌های آماده دارند، در نظر گرفته شده که بتوانند فیلم آثار آماده خود را به دبیرخانه جشنواره ارایه کنند.

هفدهمین دوره جشنواره تئاتر عروسکی با موضوع آزاد برگزار می‌شود و هنرمندان متقاضی شرکت در جشنواره، هیچ محدودیتی در انتخاب موضوع آثار خود ندارند.

گفتنی است، هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران- مبارک از روز 22 تا 29 شهریورماه با دبیری مرضیه برومند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/32/