به گزارش خبرنگار تئاتر هنرآنلاین، هادی مرزبان که آخرین بار نمایش "پلکان" نوشته زنده یاد اکبر رادی را به صحنه برد هم اکنون با گروهش در حال تمرین نمایشی دیگر از این نویسنده به نام "تانگوی تخم مرغ داغ" است.

مرزبان در این‌باره به هنرآنلاین گفت: "تانگوی تخم مرغ داغ" از نمایشنامه‌های رادی بود که خیلی روی آن حساس بود. قبلا "شب روی سنگفرش خیس" و "هملت با سالاد فصل" را کار کرده بودم و این آخرین کار بزرگ رادی است که آن را به روی صحنه می‌برم و در واقع این سیزدهمین اثری است که از رادی کارگردانی می‌‌کنم و آن را در جشنواره تئاتر فجر امسال اجرا می‌کنم.

وی در ادامه افزود: نمایشنامه درباره برخورد دو زندگی سنتی و مدرن است، طبق معمول که رادی خانواده را بهانه قرار می‌دهد و مسائل مختلف اجتماعی را به آن بهانه مطرح می‌کند این بار هم مسئله ارث و میراث را بهانه‌ای برای گفتن معضلات جامعه قرار داده است.

مرزبان با تاکید بر قابلیت‌های نمایشی آثار رادی گفت: تا وقتی عمری باقی باشد به آثار رادی می‌پردازم. پس از این کار به سراغ تک پرده‌ای‌های او می‌روم یا آثار گذشته را باز تولید می‌کنم و یا با نگاهی نو آنها را به صحنه خواهم آورد. ما با هم دوستی خوبی داشتیم وقتی رادی در قید حیات بود در آخرین باری که اجرا داشتیم به روی صحنه آمد و گفت من و مرزبان یک قرن است که در کنار هم کار می‌کنیم. در ابتدای نمایشنامه "هملت با سالاد فصل" هم این نمایشنامه را به من و فرزانه کابلی تقدیم کرد. به خاطر دوستی و ادای دینی که به این نویسنده بزرگ دارم علاقه خاصی به روی صحنه آوردن آثار او دارم.