به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران؛ بهزاد صدیقی دبیر هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران ضمن بیان این مطلب گفت: دبیرخانه این دوره که فعالیت خود را از زمستان 91 آغاز کرده، تعداد کل آثار ارسالی ثبت شده را 218 اثر عنوان کرد که از این میان 198 اثر مربوط به نمایشنامه‌های تالیفی و ترجمه است و تعداد 20 اثر در حوزه پژوهش ادبیات نمایشی قرار می‌گیرد.

صدیقی در ادامه اضافه کرد: از میان 198 نمایشنامه رسیده به این دبیرخانه 98 نمایشنامه در 55 مجلد مربوط به نمایشنامه‌های تالیفی است که در سال1391 توسط ناشران مختلف به چاپ رسیده است. همچنین از میان تعداد کل نمایشنامه‌های رسیده، 64 نمایشنامه در 51 مجلد مربوط به نمایشنامه‌های ترجمه است.

وی افزود: در بخش نمایشنامه‌های اولی هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، تعداد 36 نمایشنامه در دفتر دبیرخانه این دوره به ثبت رسیده که آثار این بخش توسط هیئت داوران بخش نمایشنامه‌های تألیفی مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

دبیر هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران در ادامه اعلام کرد: در بخش پژوهش هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران 20 اثر پژوهشی ثبت شده که از این تعداد 10 اثر مربوط به تألیف و 19 اثر مربوط به ترجمه پژوهش ادبیات نمایشی است که این بخش توسط داوران بخش ترجمه ارزیابی می‌شود. لازم به یادآوری است که تعداد 218 اثر رسیده به دبیرخانه هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، توسط 44 ناشر از سراسر ایران به این دبیرخانه ارسال شده است.

او در پایان یادآور شد: تعداد آثار منتشر شده در حوزه نمایشنامه‌نویسی در سال1391 در کل کشور، چه در بخش تالیف و چه در بخش پژوهش، البته کمی بیشتر از کل 218 اثر اعلام شده که بنابه دلایل مختلف از جمله نامشخص بودن نشانی ناشر یا نویسنده یا مترجم، موجود نبودن اثر در بازار کتاب و... به دفتر دبیرخانه این دوره ارسال نشده است.

گفتنی است، هفتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران به دبیری بهزاد صدیقی توسط کانون نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/32/