به گزارش هنرآنلاین، روابط عمومی شرکت فرهنگ فیلم تهران ضمن تسلیت درگذشت مرحوم مرشد ولی ا... ترابی به جامعه هنری و خانواده ایشان، عکس‌هایی از پشت صحنه تولید نسخه ویدیویی نقالی ایرانی که این هنرمند در حال نقالی ده داستان منتخب از آثار شاهنامه فردوسی و همچنین منقبت خوانی در وصف حضرت علی(ع) است را منتشر کرده است.

مرشد ترابی از معدود افرادی بود که به صحیح ترین شکل ممکن واژگان را تلفظ و ادا می کرد و همین نکته باعث شده که ضبط و ثبت منقبت خوانی وی در وصف حضرت علی(ع) با اجرای او تبدیل به اثری ماندگار گردد.

بی شک، یکی از کسانی که در امر نقالی ایرانی ید طولایی داشت، مرشد ترابی بود و می توان او را پدر نقالی ایران نامید چرا که وی از همان کودکی به این کار مبادرت کرده و اقدامات ارزنده او روایت این ماجراست.

ضمناً، آخرین ویدیوی این هنرمند که در حال منقبت خوانی در وصف حضرت علی (ع) می باشد نیز در شبکه تصویری فرهنگ فیلم تهران به آدرس اختصاصی www.aparat.com/farhangfilm قابل مشاهده است.

گفتنی است، مرشد ولی‌الله ترابی مدت‌ها از بیماری سرطان رنج برد و عصر روز شنبه، ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۲ در سن 77 سالگی به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

انتهای پیام/54/53