به گزارش خبرنگار هنر آنلاین، مراسم تشییع پیکر جلیل شهناز صبح امروز 30 خرداد 1392 با حضور خیل مردم و هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت.

شاه آبادی که سال گذشته و در دوران بیماری جلیل شهناز به عیادت او رفته بود و به نوعی از زحمات او نیز تقدیر و تشکر به عمل آورد، درباره دیدار با جلیل شهناز به خبرنگار هنرآنلاین گفت: سال گذشته توفیق این را داشتم که به محضر استاد شهناز بروم و از زحمات سال های دراز ایشان در عرصه موسیقی قدردانی هر چند کوچکی داشته باشم. به طور حتم جایگاه کسانی که برای موسیقی اصیل ما تلاش کرده اند همواره در ذهن مردم ایران باقی است.

وی ادامه داد: تعلق خاطر مردم ما به نوعی از موسیقی است که به نوعی با فرهنگ و زندگیشان مانوس باشد، در این میان جلیل شهناز در حفظ و گهداری موسیقی ایرانی نقش بسیار مهمی داشته است. استاد جلیل شهناز از هنرمندانی است که چند نسل از نوازنده های موسیقی ایرانی هنر خود را مدیون این هنرمند بزرگ هستند.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: بسیاری از پیشکسوتان موسیقی ایرانی به شاگردی استاد شهناز افتخار می کنند، همچنین سرپنجه جلیل شهناز برای بسیاری از علاقه مندان به موسیقی همواره خاطره انگیز است. ما نیز در سال گذشته براساس وظیفه ای که داشتیم به محضر این هنرمند بزرگ رفتیم و امروز هم برای وداع همیشگی با او در اینجا هستیم.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که جمعیت بسیاری از مردم به بدرقه جلیل شهناز آمده اند و این واع با شکوه نشان دهنده این است که هنرمند با رفتنش از دنیای مادی از یادها نمی رود و یادش همواره در میان مردم جاری است. شاه آبادی در پایان گفت: امیدوارم شاگردان او بتوانند با تکیه بر آموخته هایشان از این استاد بزرگ نام و نشان موسیقی ایرانی را بیش از پیش در جهان مطرح کنند.

انتهای پیام / 42