به گزارش هنرآنلاین،این بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: موضوع انقلاب مبحثی اجتماعی و جدی است و با وجود اینکه سال ها از انقلاب ما گذشته هنوز به عنوان موضوعی تازه مطرح است. همچنین از سوی دیگر بیش از نیمی از آثار هنرمندان به موضوع انقلاب اختصاص دارد و من معتقدم بهتر است مضمون جشنواره ای چون تئاتر خیابانی خرداد تنها به بحث انقلاب توجه نداشته باشد، زیرا در این صورت مضامین نمایشی دچار دسته بندی می شوند.

وی با استقبال از آثار نمایشی در راستای وقایع تاریخی اظهار کرد: ایجاد شرایط لازم برای اجرای آثار و برنامه ریزی برای کسب بازدهی مناسب باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

این بازیگر تئاتر در ادامه افزود: همچنین شتابزدگی در برپایی جشنواره و اکتفای تولید آثار صرف یک جشنواره، باعث نزول و افت کیفیت نمایش ها می شود.

افشار با اعتقاد به اینکه محدود کردن جشنواره ها به یک موضوع مشخص باعث سفارشی شدن آثار و کاهش کیفیت و خروجی جشنواره ها می شود، افزود: با گسترده شدن مضامین جشنواره ها و تخصیص امکانات بیشتر می توان از تولید آثار و گروه های نمایشی که سال ها در یک بخش فعالیت داشته اند حمایت کرد.

گفتنی است، نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خرداد ۱۵ تا 18 خردادماه به دبیری سیداحسان قاضی‌زاده در استان تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/53