میکائیل شهرستانی در گفتگو با خبرنگار تئاتر هنرآنلاین گفت: در سال جاری اجرای نمایش "شاعر" با اقبال عمومی مواجه شد. در این اثر هنرجویانم ایفای نقش می‌کردند و موفق شدیم پلاتوی 24 نفره خانه نمایش2 را گاهی با بیش از 50 نفر تماشاگر میزبانی کنیم.

شهرستانی با اشاره به نمایشنامه‌های مورد نظر خود برای کارگردانی گفت: دو متن خارجی "در پوست شیر" و "در انتظارگودو" را برای کارگردانی انتخاب کرده‌ام که در صورت موافقت مسئولین سالن های تئاتر یکی یا هردوی آنها را به صحنه آورم.

وی که در سال گذشته پس از مدت ها با ایفای نقش در نمایش "مکبث" به کارگردانی قطب الدین صادقی به صحنه آمد تصریح کرد: اجرای صحنه‌ای تئاتر و حضور هنرجویان مستعدم در عرصه برایم بسیار اهمیت دارد و همواره از این موضوع استقبال می‌کنم.

شهرستانی با ابراز تأسف از تعطیلی خانه نمایش 2 افزود: این مجموعه توانست در مدت زمان کوتاه آثاری با کیفیت بسیار خوب حتی در قیاس با مجموعه های اصلی تئاتری مانند تئاترشهر و ایرانشهر را میزبانی کند؛ امیدوارم با صرف بودجه از سوی متولیان و مدیران تئاتری بیشتر به تأسیس چنین سالن‌هایی مبادرت شده تا فرصت برای کسانی که شاید به هر دلیل نتوانند در سالن های اصلی تئاتر پایتخت اثری را به صحنه آورند فراهم شود.

انتهای پیام/52/53