به گزارش هنرآنلاین، نقّایِش گاهِ "ماهِ کولی" به کارگردانی رویا بختیاری بر اساسِ سه اثر "عروسیِ خون"، "یرما" و "خانه برنارد آلبا" از فدریکو گارسیا لورکا، در گالری "آرته" اجرا می شود.

رویا بختیاری کارگردان این نمایش در یادداشت خود آورده است:

نقّایش گاه ترکیبی است از آثار نقّاشی و مرحله ای از تمرین بازیگران (نه نمایشنامه خوانیِ مرسوم و نه اجرایِ صحنه ای کامل). بارها در تعزیه دیده ایم که نقش خوان ها علاوه بر حرکت و با وجود حفظ بودن متن، نسخه در دست می گیرند و هر از گاهی نگاهی به آن می اندازند و دائم به یادمان می آورند که نقش خوانی می کنند. در این تجربه، آگاهانه از این شیوه قدیمی برای تصویر بخشیِ "عروسیِ خون" استفاده کرده ام و منظور فقط کسب تجربه و لذتی بود که برای خودم و گروه اجرایی داشت، برای پریدن به بال نیازی نیست، قلب آسمان را می شکافد و خوشحالم که در این تجربه قلب های بسیاری با من بودند.

***

عوامل اجرایی این نمایش عبارت اند از: شمسی صادقی، رویا بختیاری، مهران شجاع، کامبیز بنان، گیتا بهادری و نرگس اصغری نقش خوان ها، اِحسان فُکا دراماتورژ و ایده، مونا خوش اقبال و میلاد ناصری کیورِیتور، هنگامه عابدین، هنگامه صدری، مونا خوش اقبال، آرزو جبّاری، محمد رضا توکّلی راد، فرشاد رضایی و میلاد ناصری نقّاش ها، سعید تهرانی و محمد بخشی موسیقی و اجرا، آنکیدو دارش طرّاحیِ صدا، محمّد وفایی مدیر روابط عمومی و تبلیغات، میلاد ناصری مدیر اجرایی و برنامه ریز، محمد جعفر نژاد دستیار کارگردان و مهسا خیرخواه میرزائی عکاس.

این پرفورمنس 23، 24 و 25 اسفندماه ساعت 17 تا 19 در گالری "آرته" واقع در میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، پایین تر از همت، بلوار علی خوانی، 20 متری گلستان، 12 متری دوم، پلاک 3 اجرا می شود.

انتهای پیام/52/53