نسیم احمدپور در گفتگو با خبرنگار تئاتر هنرآنلاین بیان کرد: نمایش "تل ضحاک" تولید مشترک ایران و سوئیس در جشنواره فجر دو اجرا خواهد داشت.

نویسنده، دراماتورژ و طراح این اثر نمایشی عنوان کرد: این نمایش 10 اجرای عمومی در کشور سوئیس انجام داد و 3 نوبت نیز در جشنواره تئاتر زوریخ بروی صحنه رفت، تهیه کننده این نمایش که سوئیسی است تمایل بسیاری برای اجرا در ایران دارد زیرا در تولید این اثر شرایط و ضوابط تولیدات هنری در ایران رعایت شده است با مذاکراتی که با مرکز هنرهای نمایشی و دبیر جشنواره انجام شد و این نمایش در جشنواره اجرا می‌شود.

احمدپور تصریح کرد: این نمایش در رابطه با قهرمان سوئیسی "ویلهلم ‌تل" است که در یک مبارزه علیه شاه دوران خود مجبور می‌شود سیب را بر روی سر پسر خود بگذارد که در صورت تیراندازی درست به سمت سیب، پسر او آزاد می‌شود. این اتفاق می‌افتد اما والی آن زمان خلف وعده می‌کند و او را دستگیر می‌کند. طی اتفاقاتی که می‌افتد تل کشور را به تصرف خود در می‌آورد و ...که این بخش نمایش در ایران و توسط گروه ما تولید شد. داستان ایران هم "کاوه و ضحاک" است که گروه سوئیسی آن را تولید کرد. به دلیل رفتار این قهرمان، ما آرش کمانگیر را به گروه سوئیسی پیشنهاد دادیم اما آن‌ها تاکید زیادی بر روی کاوه آهنگر داشتند. به دلیل اینکه عنوان "تل" با "کاوه" جور درنمی‌آمد، اسم پروژه "تل ‌ضحاک" شد.

انتهای پیام/54/53