به گزارش هنرآنلاین، برنامه‌های نمایش در فضای باز، نمایش آثار تجسمی مرتبط در نگارخانه های "ایران 1 و 2"، برگزاری هفته هنر گیلان، نشست های پژوهشی و علمی نمایش دینی، میزگرد مطبوعاتی گفت و گو با اساتید درام و موضوعات دینی و نمایشی و اجرای سمفونی غدیر از جمله برنامه های "طواف تا ولایت" در استان تهران است.

همچنین این برنامه به غیر از تهران در استان های خراسان جنوبی، سمنان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان، کرمان و مرکزی برگزار می‌شود.

اولین جشنواره پوستر غدیر، نمایشگاه آثار گرافیکی، برپایی نمایشگاه عکس ولایت، جشنواره سراسری هنرهای تجسمی خورشید ولایت، نقاشی دیواری، برگزاری جشنواره عکس با موضوع ولایت، نمایشگاه خوشنویسی، برگزاری نمایشگاه آثار کارگاهی، برپایی نمایشگاه آثار نقاشی با موضوع ولایت، برگزاری کارگاه های تصویرسازی، نگارگری و تذهیب و برگزاری مسابقه هنرهای تجسمی دانش آموزی از جمله برنامه های تجسمی این ویژه برنامه هاست.

همچنین در بخش ادبی ویژه برنامه های "طواف تا و لایت" نشست های شاهنامه خوانی و حافظ خوانی با موضوع غدیر، برگزاری شب های شعر و موسیقی با موضوع غدیر و مسابقه پیامکی بهترین جمله درباره ولایت برگزار می شود.

اجرای موسیقی توسط گروه های حافظ و بامداد با موضوعیت غدیر، برگزاری کارگاه تخصصی راز سنتور و کنسرت بزرگ بختیاری با موضوع قربان تا غدیر در بخش موسیقی این ویژه برنامه ها در نظر گرفته شده است.

در بخش هنرهای نمایشی "طواف تا ولایت" هم نمایش "پسر انسان"، نمایش "قصه شهر بی خواب"، نمایش های برگزیده جشنواره های تئاتر استانی، نمایش بزرگ بازسازی واقعه غدیر و نمایش های کودک اجرا می شود. همچنین برگزاری جشنواره تئاتر بسیج از برنامه های این بخش است.

انتهای پیام/52/53