به گزارش هنرآنلاین، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز به صورت سرزده از مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، "کوویچ" و "سرندهریس" بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها برای کمک رسانی به مردم زلزله زده قرار گرفتند.

رهبر معظم انقلاب در جمع مردم زلزله زده آذربایجان شرقی، هدف اصلی از سفر به این مناطق را ابراز همدردی با مردم داغدار و عرض تسلیت بیان فرمودند و تاکید کردند: ملت ایران با مردم مناطق زلزله‌زده همدرد و همدل هستند.

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تصریح کردند: ملت ایران ، مردمی یکپارچه و متحد هستند و همین اتحاد و یکپارچگی موجب قدرت و نیرومندی آن‌ها شده است.

رهبر معظم انقلاب با توصیه مردم به صبر و بردباری یادآور شدند: اگر ساکنان مناطق زلزله‌زده با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند این حادثه ناگوار می‌تواند به سکوی پرش و دگرگونی چهره‌ این منطقه تبدیل شود.

ایشان همچنین خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده را خوب ارزیابی کردند و افزودند: البته مسئولان برای بازسازی و مقاوم سازی مناطق زلزله‌زده وظایف سنگینی دارند و مردم این مناطق نیز باید به مسئولان برای انجام این وظایف سنگین کمک کنند.