به گزارش هنرآنلاین، در بخش مروری بر فیلم‌های دهه 60 و70 سینمای جهان، روزیکشنبه اول مرداد ماه ساعت30/16فیلم "سربازکوچولو" به کارگردانی ژان لوک گدار به زبان اصلی به مدت 88 دقیقه به نمایش در می‌آید.

فیلم "سرباز کوچولو" دومین فیلم گدار بود که در آوریل و مه ۱۹۶۰ ساخته شد. ولی مقامات فرانسه بی‌درنگ آن را از نمایش بازداشتند و تنها سه سال بعد در ۱۹۶۳ پروانه نمایش به آن دادند. داستان فیلم درباره جنگ‌های آزادی‌بخش الجزایراست و در سوئیس رخ می‌دهد. ضد قهرمان داستان ''برونو فورستیر'' با بازی میشل سوبور جاسوس فرانسه‌ است ،او می‌باید رهبرعرب یک گروه چپ‌گرای زیرزمینی را بکشد. هنگامی که هر دو گروه فرانسوی‌ها و عرب‌ها برای کشتن او نزدیک شده‌اند برونو چاره‌ای جز گریز به آمریکای جنوبی ندارد. اما ناگهان با ''ورونیکا'' با بازی آنا کارینا روبه رو می‌شود. سرباز کوچولو فیلمی ارزنده و زیباست که بسیاری از آرته‌های گدار را در پیوند میان شهر ژنو و فضای ترس‌آلود داستان به همراه آهنگ پیانو در بردارد.

یادآوری می شود،از اول تا22 مردادماه دربخش مروری بر فیلم های دهه 60و70 سینمای جهان 7فیلم به نمایش در می آید. علاقه‌مندان در خصوص استفاده از برنامه های فصل تابستان 91 سینما تک می توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 16:30 به موزه هنرهای معاصرتهران مراجعه و یا جهت اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.tmoca.com و یا شماره تلفن 88951965 روابط عمومی تماس حاصل کنند.