به گزارش هنرآنلاین به نقل از فرهنگستان هنر؛ در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک میان فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و شورای ملی هنر کره جنوبی "آرکو" که سال گذشته منعقد شد، گروهی از هنرمندان کره جنوبی در سفری تحت عنوان "دوستی با مردم تهران" از 25 شهریورماه الی 4 مهر ماه به تهران می‌آیند.

این هنرمندان در اولین روز حضور به ساخت خانه‌ای در رواق هنر فرهنگستان هنر خواهند پرداخت و در روزهای بعد، هر روز یکی از هنرمندان کره‌ای در آن به خلق اثر خواهد پرداخت.

ساخت آثار هنری با استفاده از مواد و اجسام بازیافتی جمع‌آوری شده از سطح شهر، اجرای پرفورمنس با استفاده از بافته‌های سنتی ایران و کره، سرودن شعر، ساخت پنجره از جنس قند و شکر برای خانه ساخته شده و اجرای پرفورمنس با صدای باد از جمله برنامه‌هایی ست که این هنرمندان در رواق هنر اجرا خواهند کرد.

همچنین این هنرمندان، علاوه بر بازدید از مکان‌های تاریخی، هنری و موزه‌هاو... به بازدید از چهار کارگاه شیشه‌گری استاد یوسفی؛ مجسمه‌سازی استاد قدرت‌الله عاقلی؛ کاشی‌سازی استاد کاظم پور و نقاشی‌خط استاد کاظم‌زاده خواهند پرداخت تا شاهد مراحل طراحی و خلق آثارهنری ایرانی باشند.

گفتنی است، در آخرین روز حضور این هنرمندان در ایران، با حضور در فرهنگستان هنر، در نشستی با برپایی مراسم چای، به تشریح دستاوردهای حضور خود در ایران خواهند پرداخت.

انتهای پیام/32/