به گزارش هنرآنلاین، این مسابقه‌ بین‌المللی ژورنالیستی در چهار بخش عکاسی، ویدئو، مولتی‌مدیا و ادیت برگزار می‌شود که هر یک از این بخش‌ها دارای زیرمجموعه‌های موضوعی و تخصصی هستند. در این میان مجید سعیدی با مجموعه‌ای شامل 12 فریم به نام "بدنسازی در افغانستان" موفق به کسب جایزه‌ دوم در بخش عکاسی با گرایش مجموعه عکس ورزشی شده است.

بنابراین گزارش، این عکاس خبری ایرانی در این مجموعه، که پیش از این موفق به کسب مدال طلای نهمین دوره‌ مسابقه‌ بین‌المللی عکس خبری چین هم شده بود، به علاقه‌ روزافزون جوانان افغان به ورزش بدنسازی می‌پردازد که بیشتر تحت تاثیر قهرمانان و الگوهای ارائه شده در فیلم‌های هالیوودی به این رشته روی می‌آورند.

امسال هیات داوران بخش عکاسی این مسابقه از سه نفر تشکیل شده بود که کار داوری آثار را در مدرسه ارتباطات دیداری دانشگاه اوهایو انجام دادند. فهرست کامل برگزیدگان هر چهار بخش این دوره از مسابقه را می‌توانید اینجا ببینید. در این فهرست عنوان فتوژورنالیست برتر سال 2013 میلادی این مسابقه از آنRJ Sangosti از نشریه‌ دنورپست شده است.

انجمن ملی عکاسان خبری یا NPPA در سال 1946 با انتشار نشریه‌ای در بوستون ایالت ماساچوست در آمریکا تاسیس شد. در سال‌های اولیه بیشتر در راستای ایجاد ارتباط بهتر میان دولت و اعضای رسانه‌های عرصه‌ روزنامه‌نگاری تصویری فعالیت می‌کرد. این انجمن امروز در شهر دورهام ایالت کارولینای شمالی مستقر است و هدف خود را کمک به بهبود شرایط کاری و گسترش فعالیت‌های خبری تصویری در عصر اینترنت عنوان می‌کند. برپایی این مسابقه‌، اهدای بورسیه و آموزش عکاسی خبری و دیگر اشکال روزنامه‌نگاری تصویری مانند مولتی‌مدیا و ویدئو از فعالیت‌های سال‌های اخیر این انجمن بوده است.

انتهای پیام/32/