به گزارش سرویس بین‌الملل هنرآنلاین، ماه آپریل سه سال پیش دزدان با از کار انداختن آژیرهای خطر دو تابلوی نقاشی "جغد" و "پرتره خانوادگی" متعلق به پابلو پیکاسو و تابلوی حکاکی متعلق به خوان میرو، نقاش و مجسمه‌ساز سرشناس اسپانیایی را از نمایشگاهی در شهر مالاگا به سرقت بردند.

بنابر این گزارش، این آثار متعلق به یک مجموعه‌دار خصوصی بودند که برای عرضه عمومی در این نمایشگاه امانت داده شده بود.

در همین راستا، رسانه‌های اسپانیایی خبر دادند که پلیس این کشور موفق به یافتن این آثار هنری مسروقه شده است. پلیس در جریان تحقیقاتش در روز ۱۸ آپریل امسال فرد مظنونی را در همین رابطه دستگیر کرد. گفته شده است مأموران پلیس از طریق اطلاعات بدست آمده از این فرد رد این تابلوها را در خانه‌ای در شهر مالاگا یافتند که پس از تفتیش این خانه هر سه اثر مسروقه پیدا شدند.

به گفته پلیس تحقیقات این پرونده همچنان در جریان است و احتمال دستگیری فرد یا افرادی در خصوص این سرقت هنری در آینده نزدیک وجود دارد.

به نوشته دویچه‌وله، ماه اکتبر سال گذشته دزدان موفق شدند تا آثاری نفیس از پابلو پیکاسو، هنری ماتیس، کلود مونه و پل گوگن به ارزش هفت میلیون یورو را از موزه‌ای در شهر روتردام به سرقت ببرند. در ماه ژانویه پلیس رومانی سه مرد مظنون را دستگیر کرد. اندکی پس از آن در ماه مارس پلیس روتردام از بازداشت زنی ۱۹ ساله به اتهام همدستی در این سرقت و مخفی‌کردن تابلوهای مسروقه خبر داد.

با وجود بازداشت این متهمان هنوز اثری از این شاهکارهای هنری به سرقت رفته در دست نیست.

انتهای پیام/32/