به گزارش هنرآنلاین، به گفته مسئولان قطری این دوره فستیوال فیلم دوحه تریبکا، فیلم سینمایی "بچه‌های آسمان" در کنار فیلم‌های مطرحی همچون؛ "سینما پارادیزو" اثر جوزپه تورناتوره، "شجاع دل عروس را می‌رباید" اثر آدیتیا کوپرا و "ای.تی" اثر استیون اسپیلبرگ در یکی از بخش‌های ویژه این فستیوال بین‌المللی نمایش داده می‌شود.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «بچه های آسمان» که در سال 1999 میلادی در بین 5 نامزد نهایی دریافت جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان مراسم آکادمی اسکار قرار گرفته بود، پیش از این موفق به دریافت جوایز برجسته ای مانند سیمرغ بلورین بهترین فیلم فستیوال فیلم فجر، جایزه فیپرشی فستیوال فیلم مونترال و جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران فستیوال فیلم ورشو شده است.

به نوشته هالیوودریپورتر، "مسابقه فیلم‌های عربی" شامل فیلم‌های داستانی، آثار مستند و فیلم‌های کوتاه، "سینمای معاصر جهان"، "فیلم‌های ساخته شده در قطر" و "نمایش ویژه" از جمله بخش‌های مختلف این دوره فستیوال فیلم دوحه قطر هستند.

گفتنی است، در این دوره از فستیوال فیلم دوحه تریبکا که از روز 17 تا 24 ماه نوامبر (27آبان ماه تا 4آذرماه) برگزار می‌شود، در مجموع 87 فیلم از سراسر دنیا نمایش داده می‌شود.