به گزارش هنرآنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسوی آژانس دو پرس؛ موزه هنر عرب در کشور فرانسه میزبان آثار اسلامی از سراسر سرزمین های عربی است.

این موزه علاوه بر اینکه توجه مخاطبان بین المللی را به خود جلب کرده باعث گسترش هنر اسلامی در میان هنرمندان فرانسوی نیز شده است. موزه هنر عرب در کشور فرانسه تنها به آثار و هنر های اسلامی اکتفا نکرده و نقاشی هایی از هنرمندان بین المللی، طرح و معماری اسلامی را نیز می توان در این موزه شاهد بود.

مسئولان این موزه، هزینه های زیادی را برای تامین آثار این موزه تقبل کرده اند و آخرین به روز رسانی آثار این موزه در سپتامبر سال 2011 میلادی انجام شده است. در این موزه آثاری همانند نقش و نگارهای عربی، تابلوهای منقوش به آئین و رسوم اسلام و تاریخ ادیان جزو پرمخاطب ترین تابلوها هستند. یکی از موضوعاتی که در این موزه با استقبال زیادی روبرو شده، پرداختن به فیلم و مستند هایی است که به نشر ادیان اسلامی اختصاص داشته اند. از سایر بخش های جذاب این موزه می توان به نمایش آیاتی از کتب مقدس تورات، انجیل و قرآن متعلق به قرون دوازده تا شانزده میلادی، آثاری از سایر کشورهای اسلامی چون هند، مصر، یمن، عربستان صعودی و کویت اشاره کرد.

در "موزه هنر عرب" ابزار و ضمائم متعلق به دوره های مختلف اسلامی نیز دیده می شوند. تعدادی از آثار هنری موزه جهان عرب به دلیل جذابیت و محبوبیت به موزه "لوور" پاریس منتقل شد.

پایان پیام/ 91