به گزارش هنرآنلاین ؛ "دوسالانه هنر معاصر" فاز دوم نمایشگاه دومین دوره خود را با عنوانِ "صلح روی کاغذ" که پیش‌تر در مردادماه سال جاری و در محل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران برگزار شده بود را برای هنرمندان و علاقمندان هنرهای تجسمی جنوب کشور، در محل موزه هنرهای معاصر آبادان برگزار می‌کند.

این نمایشگاه قرار است روز پنجم مهرماه در محل موزه هنرهای معاصر آبادان افتتاح گردد و تا اول آذرماه ادامه خواهد داشت.

دوسالانه هنر معاصر، در دوره دوم خود، با تمرکز روی موضوع "صلح بر روی کاغذ" از اوایل بهار سال گذشته (۹۴) به مدیریت بانیِ این رویداد، مجید عباسی فراهانی برنامه‌ریزی شد و با دعوت از نگارخانه‌های خصوصی در تهران و تعدادی از شهرستان‌ها و چند گالری خارجی کار خود را برای دوره دوم آغاز کرد.

در دومین دوره این دوسالانه که شامل دو قسمت دعوت از هنرمندان مدعو و انتخاب کارهای پیشنهاد شده از طرف گالری‌ها و آثار هنرمندان مستقل توسط هیئت انتخاب بود، تعداد تقریبی ۲۰۰ اثر برای نمایش برگزیده شدند که بصورت آمار زیر اعلام می‌گردند: تعداد گالری‌های همکار بیش از پانزده موسسه و گالری هستند و بیش از یکصد و چهل هنرمند داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.

هنرمندان از کشورهای ایران، ایتالیا، آلمان، مکزیک، آمریکا، انگلیس، مصر، فلسطین، بوسنی، کویت، فرانسه، بلژیک، ترکیه، هندوستان، تونس، سوییس، ویتنام، استرالیا، اوکراین هستند.

سازمان منطقه آزاد اروند، موزه هنرهای معاصر تهران، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان، شهرداری آبادان، موزه هنرهای معاصر آبادان، مرکز توسعه هنرهای تجسمی معاصر از حامیان این رویداد هستند.

لازم به ذکر است، مجموعه "دوسالانه هنر معاصر" نهادی کاملا خصوصی است که با تلاش‌های مدیر مجموعه و حمایت‌های معنوی حامیان خود فعالیت می‌کند.