به گزارش هنرآنلاین ،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، داوود ابوترابی اظهار کرد: دومین دوسالانه نقاشی همدان با هدف انسجام، اتحاد و ارتقاء سطح هنری نقاشان استان برگزار می‌شود.

او با تأکید بر اینکه پس از انتشار فراخوان دوسالانه، آثار نقاشان پیشکسوت و جوان به دبیرخانه ارشال شد، افزود: در این دوره از دوسالانه حضور پیشکسوتان در کنار نسل جوان پررنگ است.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان با بیان اینکه یک صد اثر از هنرمندان جوان و ٣٠ اثر از نقاشان پیشکسوت برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شده است؛ خاطرنشان کرد: موضوع دوسالانه سبک زندگی اسلامی-ایرانی انتخاب شد تا ضمن اجرای تکنیکی آثار، از نظر موضوعی و محتوایی هم به مباحث اجتماعی، فرهنگی و دینی پرداخته شود.

ابوترابی با معرفی سعید دولتی، مسئول انجمن هنرهای تجسمی استان به عنوان دبیر جشنواره تصریح کرد: علی پیروز، بهمن محمدی و مهدی اسدی، از هنرمندان شاخص و فعال این رشته، داوری آثار را بر عهده دارند و پس از اعلام نتایج داوری از هفت هنرمند شامل سه نقاش برگزیده، سه نقاش شایسته تقدیر و یک نقاش در بخش ویژه دوسالانه تجلیل خواهد شد.

او با بیان اینکه نمایشگاه آثار دوسالانه روز دوم شهریور ماه در گالری استاد زنگه مجتمع شهید آوینی افتتاح و تا ده روز پذیرای بازدید علاقمندان خواهد بود؛ گفت: روز افتتاح نمایشگاه، کارگاه تخصصی دکتر ناصر پلنگی به همراه نشست پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.

دومین دوسالانه نقاشی استان همدان همزمان با آغاز هفته دولت با حضور مسئولان و مقامات استانی و هنرمندان افتتاح در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی خواهد شد.