به گزارش هنرآنلاین، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سی و یکمین گام در راستای طرح عدالت محوری، توجه ویژه‌ای به استان‌های کشور داشت. از این رو سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر علاوه بر تهران در ۱۰ استان با ۱۹ سینمای تجهیز شده به سیستم پخش دیجیتال در حال برگزاری است.

بر این اساس جشنواره‌های استانی فیلم فجر از ۱۴ بهمن ماه با اکران ۲۸ فیلم آغاز شد و تا ۲۴ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. پس از اکران فیلم‌ها، آیین‌های اختتامیه از ۲۵ بهمن ماه با برگزاری مراسم در اصفهان آغاز می‌شود و تا ۴ اسفندماه ادامه دارد. قم، خراسان رضوی، گیلان، کرمانشاه، کردستان، قزوین، کرمان، فارس، بوشهر و همدان میزبانان همزمان سی و یکمین جشنواره فیلم فجر هستند.

بنا بر اعلام «مهدی حقیقی» مدیر بخش استان‌ها جشنواره فیلم فجر استقبال مردم و علاقه مندان سینما از فیلم‌های جشنواره فجر به شدت خوب و غیر قابل وصف است و مردم تقاضا دارند برای فیلم‌ها سانس‌های فوق العاده در نظر گرفته شود.

وی همچنین اعلام کرد: فیلم‌های جشنواره در استان‌ها به صورت جداگانه داوری خواهد شد و جایزه‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه به برگزیدگان اهدا خواهد شد. ضمن اینکه در این مراسم‌ها برنامه اعزام هنرمندان و مدیران به استان‌ها و زیارت قبور شهدا و دیدار خانواده شهدا و ایثارگران نیز پیش بینی شده است.

انتهای پیام/