به گزارش هنر آنلاین، سید جلال یحیی‌زاده افزود: در شرع مقدس اسلام نسبت به ترویج و گسترش حجاب و عفاف توصیه‌های بسیار مفیدی شده است که البته در مقابل آن نیز معاندان و مخالفان اسلام برنامه‌های خاص خود را با تمام توان در راستای اهداف اخلاق ستیزی اجرا می‌کنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و به ویژه متولیان سینما و سیما باید بدانند که این جایگاه‌ها متعلق به نظام جمهوری اسلامی است و آنان باید در چارچوب برنامه‌ها و اهداف نظام اسلامی حرکت کنند، این امر به این معنا است که تمام برنامه‌های فرهنگی باید با کارشناسی مذهبی و علمی همراه باشد.

وی ادامه داد: انسان باید از نظر باطنی دارای یکسری اعتقادات باشد تا بتواند ارتباط باطن با ظاهرش را که با حجاب متجلی می‌شود، برقرار کند.

یحیی زاده افزود: در دانشگاه‌ها و مدارس باید تشکل‌هایی کارآمد برای دعوت افراد به حجاب راه‌اندازی شود و همین تشکل‌ها باید راه‌های مختلف با بدحجابی را آزمایش کنند و در این راستا دولت هم باید این تشکل‌ها را پشتیبانی کند.

وی تصریح کرد: برای نهادینه‌سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه توانایی‌ها، اختیارات و امکانات موجود در نهادهای کشور برای گسترش فرهنگ اسلامی استفاده کنیم.

نماینده تفت و میبد خاطرنشان کرد: با توسعه آموزه‌های حجاب اسلامی و انتقال تجربیات در این عرصه می‌توانیم در راه گسترش فرهنگ حجاب به سایر کشورهای جهان حرکت‌های مثبت انجام دهیم، زیرا بسیاری از مشکلات اجتماعی کشورها، ریشه در مساله حجاب دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان نیز یادآور شد: فرهنگ اسلامی می‌تواند به طور علمی و تخصصی به تحلیل و بازبینی شرایط جامعه جهانی بپردازد، چرا که اسلام مکتبی است که تمام دستوراتش بر پایه اصول علمی، مذهبی، اخلاقی پایه‌گذاری شده و به همه بشر تعلق دارد.

انتهای پیام /46