به گزارش خبرنگار هنرآنلاین، این برنامه با هم‌خوانی گروه هنری حنانه و نوای شعر "کجایید ای شهیدان خدایی" که نمایانگر موضوع اصلی جشنواره بود آغاز شد و سپس با سرودی فولکوریک که ترکیبی از پنج لهجه مختلف نواحی مختلف ایران بود ادامه پیدا کرد که به گفته مسئولین حاضر در مراسم، این بخش به خوبی مفهوم جشنواره را منتقل کرد.

سیدمحمد میرزمانی، مدیرکل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: توانستیم در دوره چهارم از برگزاری این جشنواره که دبیری آن را محمد گلریز به عهده دارد بخش رقابتی را احیا کنیم و از فردا (سه شنبه، 28 شهریورماه) در تالار انتظار کرمانشاه 6 گروه نواحی و 6 گروه سنتی رقابت با یکدیگر را آغاز خواهند کرد.

وی گفت: در این جشنواره از 10 چهره برجسته شعر و موسیقی تجلیل خواهد شد ک سه نفر آن‌ها در این مراسم مورد تجلیل قرار خواهند گرفت و از 7 نفر دیگر در مراسم اختتامیه که 31 شهریور در تالار انتظار کرمانشاه برگزار می‌کنیم قدردانی خواهد شد.

سپس سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنانی را ایراد کرد و گفت: با برگزاری این جشنواره قصد داریم تا علاوه بر اینکه یادآور کارهای خاطره‌انگیز در عرصه موسیقی مقاومت هستیم زمینه را برای تولید آثار جدید در این عرصه نیز فراهم آوریم.

وی بیان کرد: در مشورتی که اخیراً با معاون هنری داشتم به این توافق رسیدیم که در جشنواره موسیقی فجر امسال بخش ویژه‌ای را به آثار تولیدی با موضوع پیامبراعظم(ص) اختصاص دهیم که تصور می‌کنم فرصت خوبی فراهم آمده است که فعالان عرصه موسیقی در این راستا به تولید آثاری در مدح و ستایش حضرت رسول اقدام کنند.

در ادامه با حضور سیدمحمد حسینی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حمید شاه‌آبادی (معاون هنری وزیر)، سیدمحمد میرزمانی (مدیرعامل دفتر موسیقی)، محمد گلریز (دبیر چهارمین جشنواره ملی موسیقی مقاومت) از علیرضا خورشیدفر پیشکسوت نوازندگی، رضا ملکوتی پیشکسوت صدابرداری و شاهرخ شیردوست پیشکسوت خوانندگی، با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر شد. اختتامیه این آیین نیز با خوانندگی حسام الدین سراج و نوازندگی زنده گروه وی همراه بود.

انتهای پیام/